Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pierwszy dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów

Pierwszy dzień turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów

fot. Katarzyna Antczak

Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski kadetów rozgrywanego w Nysie. Bardzo dobrze zawody rozpoczęły zespoły z Rzeszowa, Radomia, Warszawy i Gdańska. W czwartek kolejny dzień zmagań w fazie grupowej. Warty odnotowania jest na pewno fakt, że w turnieju nie uczestniczą medaliści sprzed roku, czyli złota drużyna z Częstochowy i brązowa z Bydgoszczy.

W pierwszym meczu grupy A AKS V LO Rzeszów w dwóch pierwszych setach zdecydowanie przeważał w ataku i bloku, popełniał także mniej własnych błędów. W trzecim secie do głosu doszli jednak siatkarze z Piły. Rzeszowianie co prawda prowadzili 21:18, ale podopieczni Tomasza Aszemberga wyrównali, a następnie okazali się lepsi w grze na przewagi. W czwartej partii z piłki na piłkę zarysowywała się przewaga zespołu z Rzeszowa i podopieczni Artura Łozy zakończyli spotkanie w czterech setach. Dla zwycięzców najwięcej punktował Michał Kowal (17 punktów), o oczko mniej zdobył Michał Wojdan. Po stronie pilskiej wyróżniał się Kacper Leracz, autor 20 punktów. MVP został Michał Kowal.W drugim meczu gospodarze mimo ambitnej walki nie zdołali urwać nawet seta przedstawicielom RCS Czarnych Radom. Podopieczni trenera Krzysztofa Jaskulskiego przeważali w ataku (44% efektywności, przy 32% rywali), bloku (9:4) i zagrywce (8:5) w asach serwisowych. W odniesieniu zwycięstwa nie przeszkodziła im nawet większa ilość własnych błędów. MVP został Oskar Prokopczyk.

Zobacz również:
Wyniki i tabela gr. A turnieju finałowego MP kadetów

Od porażki rywalizację w grupie B rozpoczęli kadeci ze Świnoujścia. Podopieczni trenerów Pawła Kolca i Artura Kulikowskiego nie wygrali seta w meczu z MOS-em Wola Warszawa. Młodzi siatkarze ze stolicy przeważali zwłaszcza w ataku, notując 42% skuteczność w tym elemencie, rywale zaś zanotowali 35%, dominowali także w bloku (10:4). W zwycięskiej ekipie najlepiej punktował Bartosz Rubin (13 oczek), 11 dołożył Piotr Szlęzak, a 10 razy punktował Jakub Strulak. Dla pokonanej ekipy MMKS Maraton – Espadon Świnoujście 10 punktów zdobył Rafał Lal. MVP meczu został Bartosz Rubin.

W drugim meczu tej grupy wicemistrz Polski z ubiegłego roku, Trefla Gdańsk, w czterech setach pokonał również marzący o medalu Jastrzębski Węgiel. Młodzi gdańszczanie prowadzili już w meczu 2:0, ale kolejna partia im zupełnie nie wyszła. Przegrali ją 15:25. Szaleńczą pogoń podopieczni Mariusza Łobacza zanotowali za to w secie czwartym, gdzie przegrywali 10:16, ale ostatecznie wygrali po grze na przewagi. 16 oczek dla wygranych zdobył Karol Urbanowicz, ale nagrodę MVP odebrał Seweryn Lipiński. Dla pokonanych 21 razy zapunktował Krystian Walczak.

Zobacz również:
Wyniki i tabela grupy B turnieju finałowego MP kadetów

 

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved