Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwszoligowiec z Wieliczki ograł trzy zespoły z ekstraklasy

Pierwszoligowiec z Wieliczki ograł trzy zespoły z ekstraklasy

Niezbyt gościnne były pierwszoligowe siatkarki 7R Solnej Wieliczka w Turnieju o Solną Piłkę. Podopieczne trenera Ryszarda Litwina pokonały kolejno MKS Dąbrowa Górnicza, KSZO Ostrowiec Św. i Legionovię i zgarnęły trofeum. Drugie miejsce przypadło ostrowczankom, na trzecim uplasowała się Legionovia.

Siatkarki pierwszoligowego zespołu 7R Solnej Wieliczka sprawiły sobie miłą niespodziankę, wygrywając Turniej o Solną Piłkę, w którym oprócz nich udział wzięły trzy zespoły z ekstraklasy. Po piątkowej wygranej z MKS-em Dąbrowa Górnicza w sobotę podopieczne trenera Ryszarda Litwina wygrały 2:1 z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po łatwo wygranym pierwszym secie gospodynie na przewagi wygrały drugiego, następnie w trzecim uległy rywalkom 27:29. W ostatnim meczu turnieju wieliczanki nie miały litości dla innego zespołu LSK, Legionovii Legionowo. 7R Solna pierwszego seta wygrał wysoko do 13, potem drugiego do 18 i będąc pewnym pierwszego miejsca w turnieju, w trzecim triumfował na przewagi.

Drugie miejsce w turnieju przypadło podopiecznym trenera Adama Grabowskiego. KSZO w piątek pokonało Legionovię, a w sobotę po porażce z gospodyniami pewnie wygrało 3:0 z zespołem z Dąbrowy Górniczej. Wcześniej podopieczne trener Magdaleny Śliwy przegrały 1:2 z Legionovią i zakończyły turniej na ostatnim miejscu, z zaledwie jednym wygranym setem.