Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pierwszoligowe wzmocnienia BAS-u Białystok

Pierwszoligowe wzmocnienia BAS-u Białystok

Czterech pierwszoligowców dołączyło do kadry BAS-u Białystok. Nowymi zawodnikami w drugoligowcu zostali libero Tomasz Kuś, środkowi Maksymilian Starzec i Jakub Abramowicz oraz atakujący Mateusz Rećko. Klub niebawem ma ogłosić również nazwisko nowego atakującego, niewykluczone, że pozyskany zostanie również jeszcze jeden przyjmujący.

W minionym sezonie BAS Białystok awansował do turnieju finałowego II ligi, jednak nie udało mu się dostać na zaplecze PlusLigi. Po rozgrywkach nastąpiła zmiana na stanowisku szkoleniowca – trenera Marcina Śliwę zastąpił dotychczasowy drugi trener – Eugeniusz Iwaniuk. Ze składu, który grał w sezonie 2018/2019 w BAS-ie pozostali rozgrywający Michał Tomczak i Maciej Walasek, środkowy Cezary Stanisławajtys oraz przyjmujący Kajetan Tokajuk, Marcin Ociepski i Karol Borkowski. Do białostockiego drugoligowca dołączyło także dwóch wychowanków – środkowy Filip Roszkowski i libero Piotr Micewicz. Zespół opuścili natomiast Krzysztof Kowalewski, Tobiasz Wojtkowski, Jakub Makar, Maciej Ostaszyk, Jacek Obrębski, Kamil Guzewicz oraz Damian Śliż.Włodarze zespołu stopniowo ogłaszają nowych zawodników. Wiadomo już, że do drużyny dołączyło czterech siatkarzy, którzy miniony sezon spędzili na pierwszoligowych parkietach. Po rocznej przerwie do Białegostoku wrócił Tomasz Kuś. Libero poprzedni sezon spędził w APP Krispolu Września, z którym zdobył brązowy medal. Był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez trenera Mariana Kardasa. Pierwszym nowym środkowym BAS-u został Jakub Abramowicz. Siatkarz ostatni sezon grał w KPS-ie Siedlce, wystąpił w 23 spotkaniach, podczas których zdobył 84 punkty (11 asów, 21 bloków). Kolejnym wzmocnieniem jest Mateusz Rećko. Atakujący w sezonie 2017/2018 będąc zmiennikiem Bartosza Krzyśka zdobył z AZS-em Częstochowa złoty medal I ligi. W poprzednich rozgrywkach młody siatkarz reprezentował barwy Buskowianki Kielce. Rećko w sezonie 2018/2019 wystąpił w 24 spotkaniach, zdobywając 273 punkty (22 asy, 31 bloków). Również Maksymilian Starzec zmieni Kielce na Białystok. Środkowy w ostatnich rozgrywkach wystąpił w 24 meczach, zdobywając 141 punktów.

Celem BAS-u Białystok w kolejnym sezonie będzie awans na zaplecze PlusLigi. – Inny wynik to będzie dla nas porażka i niezrealizowany cel – zaznaczył trener. Drużyna przygotowania do nowego sezonu rozpocznie na początku sierpnia. Zespół będzie trenował w Białymstoku. – Uznaliśmy, że mamy tu bardzo dobre warunki do pracy i nie ma sensu nigdzie wyjeżdżać – poinformował Iwaniuk.

źródło: inf. własna, wspolczesna.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-07-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved