Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwsze zmiany w San-Pajdzie Jarosław

Pierwsze zmiany w San-Pajdzie Jarosław

fot. twojatv

W I lidze kobiet karuzela transferowa rozkręca się bardzo powoli. Pierwsze wieści transferowe zaczynają napływać z San-Pajdy Jarosław. Według informacji zamieszczonych na łamach serwisu Nowiny24.pl z klubem rozstaną się przynajmniej trzy siatkarki.

Panująca na świecie pandemia korona wirusa spowodowała, że działacze poszczególnych klubów nie podejmują pochopnych decyzji. Czekają na rozwój sytuacji, na ukształtowanie się budżetu, którym będą dysponować w kolejnych rozgrywkach. Stąd też na razie niezbyt wiele wieści transferowych napływa chociażby z zaplecza TauronLigi. Pierwsze informacje dotyczą San-Pajdy Jarosław. Z podkarpacką ekipą mają rozstać się przynajmniej trzy zawodniczki. Według „Nowin” klub nie przedłuży współpracy z Pauliną Stroiwąs, Magdą Jagodzińską oraz Katarzyną Brydą.Wszystkie z wyżej wymienionych zawodniczek miały za sobą wcześniej grę także w klubach Ligi Siatkówki Kobiet. Do Jarosławia trafiły przed sezonem 2019/2020. Miały stanowić o obliczu zespołu z Podkarpacia. O ile jednak dwie pierwsze wychodziły w podstawowym składzie, o tyle Bryda często przegrywała rywalizację o miejsce w składzie z duetem Aleksandra Dudek/Koleta Łyszkiewicz. Zanosi się na to, że w kolejnym sezonie będą broniły barw innych klubów.

Przypomnijmy, że San-Pajda Jarosław był jednym z największych wygranych tego sezonu. Głównie dlatego, że sprawił sporą niespodziankę w Pucharze Polski. W ćwierćfinale z dalszej rywalizacji wyeliminował ówczesnego wicemistrza Polski, czyli Grot Budowlanych Łódź. Dzięki temu znalazł się w turnieju finałowym, w którym miał możliwość zmierzenia się z Chemikiem Police. Wprawdzie przegrał 0:3, ale już sama gra w Final Four wywołała sporo zamieszania wokół jarosławskiej siatkówki. W I lidze podopieczne Piotra Pajdy miały lepsze i gorsze momenty, ale rundę zasadniczą zakończyły na piątej pozycji. W play-off już nie zagrały, bo sezon przerwała pandemia koronawirusa.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi kobiet na sezon 2020/2021

źródło: nowiny24.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved