Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwsze sparingi już za gliwiczankami

Pierwsze sparingi już za gliwiczankami

fot. Tomasz Tadrała

Mija miesiąc od rozpoczęcia przygotowań drużyny siatkarek KŚ AZS Gliwice. W tym tygodniu zespół rozegrał pierwsze sparingi. Gliwiczanki dwukrotnie zmierzyły się z reprezentacją juniorek Białorusi. Oba te spotkania wygrały Białorusinki, pierwsze 4:1, drugie 3:2. W obu tych spotkaniach zespół poprowadzili wspólnie doc. Krzysztof Czapla i Wojciech Czapla, który w poprzednim sezonie pełnił rolę asystenta. W tym nowym sezonie wspólnie będą pracować z drużyną.

W protokole meczowym będę pierwszym trenerem, ale razem prowadzimy treningi, konsultujemy się i strategiczne decyzje będziemy podejmować wspólnie. Mamy szeroką kadrę, ambitne cele, czeka nas dużo pracy, to wymagało wzmocnienia sztabu szkoleniowego – tłumaczy Wojciech Czapla. Pierwsze sparingi zakończyły się porażkami, ale grano z dobrymi drużynami. Wynik tych meczów absolutnie nie był sprawą najważniejszą – mówi Czapla junior. – W tym pierwszym miesiącu pracowaliśmy przede wszystkim nad siłą i ogólnie pojętą wytrzymałością. Nie było jeszcze zajęć taktycznych, choć treningów siatkarskich również nie zabrakło. Rozpoczęliśmy od kilkudniowego zgrupowania w Szczyrku. Po powrocie trenujemy we własnej hali, nawet dwa razy dziennie – informuje szkoleniowiec

Jak wiemy, zespół AZS-u został zbudowany praktycznie od nowa. Jak się prezentuje ta nowa drużyna? – Trudno na razie jeszcze powiedzieć. Mamy 18 zawodniczek, z tego 16 nowych. Te dwa mecze nie odpowiedziały nam na te pytanie. Jeszcze nie ma nawet podziału na szóstki. W tych pierwszych dwóch sparingach zawodniczki były próbowane w różnych ustawieniach czy pozycjach – oczywiście z uwzględnieniem ich predyspozycji. Mogę powiedzieć, że pod względem fizycznym jest dobrze. Dziewczynom nie brakuje też zapału do pracy.Zmienił się nie tylko skład personalny, ale też struktura wiekowa. – Jest to inny zespół niż w poprzednim sezonie, nie tylko pod względem personalnym. Jest więcej zawodniczek doświadczonych, ogranych. Mamy też dwie dziewczyny z zagranicy. Mamy nadzieję, że personalnie będzie to drużyna mocniejsza – zaznacza trener Akademiczek. Gliwiczanki od razu zostały rzucone na głębokie wody. W tych pierwszych meczach zmierzyły się bowiem z reprezentacją juniorek Białorusi, która uważana jest za jedną z faworytów na  mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej.

– Pierwszy sparing jeszcze nic nam szczególnego nie pokazał. Od razu zagraliśmy z mocnym zespołem, bo reprezentacją Białorusi. Dziewczyny grały ze sobą pierwszy raz, były mocno zestresowane, ale taki mecz musiał mieć miejsce. W tym drugim meczu było już lepiej. Nawiązaliśmy walkę, było trochę wymian i udanych zagrań. Zresztą dwa sety zakończyły się naszymi zwycięstwami. Niemniej jednak nic te spotkania nie rozstrzygnęły, traktujemy je jako wstęp i rozgrzewkę do kolejnych – zaznacza Krzysztof Czapla. Teraz przygotowania wejdą już w inną fazę. Będzie coraz więcej grania.

– Rzeczywiście, mamy jeszcze w planach dwa turnieje i mistrzostwa Polski AZS-ów, które odbędą się w tym roku w Krakowie. 9-11 września zagramy turniej w Węgrowie. Natomiast pomiędzy 15-17 września odbędzie się turniej w Gliwicach. Będziemy gościć reprezentację Gruzji, zespoły z białoruskiej i duńskiej ekstraklasy, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i Budowlanych Toruń. Trzy dni, pięć spotkań dziennie, będzie ciekawie, już dziś zapraszam – informuje Wojciech Czapla.

źródło: azs.gliwice.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved