Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Pierwsze ruchy transferowe gdańskiego Trefla

Pierwsze ruchy transferowe gdańskiego Trefla

fot. Łukasz Krzywański

W Treflu Gdańsk zaczęto dokonywać pierwszych ruchów transferowych. Kontrakt przedłużył trener Andrea Anastasi, nieoficjalnie mówi się, że w drużynie zostaje środkowy Piotr Nowakowski. Tymczasem drużyna pozostaje z dziurą w budżecie po odejściu w zeszłym roku głównego sponsora, jakim był Lotos. – Mamy stabilny budżet, ponieważ wspierają nas Trefl, miasto Gdańsk oraz kilkanaście innych firm. Dzięki środkom od tych sponsorów i partnerów możemy przygotowywać się do kolejnego sezonu PlusLigi, Ani przez moment nie było zagrożenia, że nie uda się przystąpić do nadchodzących rozgrywek – mówi Dariusz Gadomski, prezes siatkarskiego Trefla, w rozmowie z serwisem sport.trojmiasto.pl.

Andrea Anastasi będzie pracował również w kadrze Belgii. Z jednej strony może wyglądać to tak, jakby szkoleniowiec zgodził się zostać na gorszych warunkach w Gdańsku, ale klub musiał dać zgodę, aby jednocześnie prowadził także kadrę z Beneluksu. – Nie było takiego warunku. Trener dostał propozycję, razem uznaliśmy, że to dobre rozwiązanie. Tak jak sam Andrea Anastasi też powtarza – ma tutaj zaufany sztab szkoleniowy, który zgodnie z jego filozofią i trybem pracy będzie przygotowywać zespół do nowego sezonu. Prowadzenie kadry narodowej to z kolei zawsze nobilitacja, więc oczywiście rozumiemy chęć trenera, by to wyzwanie podjąć. Finansowo ta nowa funkcja trenera Andrei Anastasiego nie ma z nami powiązań – warunki kontraktu są ustalone na pewnym poziomie i nigdy nie było takiej możliwości, aby dzielić je na przykład z jakąś federacją krajową – wyjaśnia prezes Trefla. – A wracając do Piotrka Nowakowskiego, to jesteśmy po pierwszych rozmowach i zmierzamy w kierunku porozumienia, jednak te negocjacje zawsze wymagają czasu i oczywiście także ciszy – dodaje.Wydawało się, że w znalezieniu dużego sponsora pomoże wywalczenie przez Trefla Pucharu Polski. Czy rzeczywiście pojawiło się większe zainteresowanie klubem? – Już od początku tego sezonu wspiera nas większa liczba mniejszych partnerów, a wywalczenie trofeum sprawiło, że kolejne firmy udało nam się zainteresować gdańską siatkówką. Oczywiście cały czas prowadzimy też rozmowy z większymi potencjalnymi sponsorami, jednak trzeba sobie zdawać sprawę z tego, jak wygląda sytuacja w Trójmieście, gdzie konkurencja jest bardzo duża. Nie są to więc łatwe wyzwania i rozmowy, ale musimy działać proaktywnie i również takie osiągnięcia sportowe jak wywalczony Puchar Polski próbować przekuć w sukcesy sponsoringowe – mówi Dariusz Gadomski.

Coraz częściej pojawiają się głosy, że obecny sezon jest ostatnim w Treflu dla Mateusza Miki. I choć poprzednie rozgrywki nie były dla niego udane, to obecnie powraca na najwyższy poziom, a to sprawia, że interesują się nim kluby z PlusLigi i z zagranicy. – Do menadżera Mateusza co chwilę przychodzą propozycje od innych klubów, więc oczywiście sprawdza on rynek, inne możliwości, choć także i my rozmawiamy z nim w kontekście przyszłego sezonu. Z drugiej strony nie można się dziwić, że siatkarz po tylu latach spędzonych w jednym miejscu szuka nowych wyzwań, najlepszej dla siebie drogi dalszej kariery. Obecnie jest jednak naszym kapitanem i walczy z drużyną o jak najwyższe miejsce – przyznaje Gadomski.

Szczerze przyznam, że w tym roku panuje jakieś wariactwo kwotowe. Kluby z dużymi budżetami proponują zawodnikom wielkie pieniądze, na które innych – między innymi nas – nie stać. Na pewno nie uda nam się utrzymać kilku zawodników, zawsze zresztą powtarzamy, że skład musimy dopasować do możliwości finansowych. Pracujemy nad przyszłością klubu, powoli układamy drużynę na kolejny sezon. Wiemy, na jakie pozycje trzeba szukać nowych zawodników. Wracam trochę pamięcią do sezonu 2014/2015, kiedy za niewielkie pieniądze potrafiliśmy zdobyć srebrny medal – tym tropem chcemy podążać w kolejnych rozgrywkach. Mamy przy tym jednak świadomość, że w przyszłym sezonie kilka klubów finansowo zupełnie „odskoczy” reszcie – dodaje.

Kontrakty na kolejny sezon mają z Treflem obecnie: Wojciech Grzyb, Maciej Olenderek, Patryk Niemiec, Fabian Majcherski i Michał Kozłowski. W klubie twierdzą, że z pozostałymi zawodnikami rozmawiają o ich planach na kolejny sezon, a także o możliwościach finansowych Trefla na następne rozgrywki.

Więcej w serwisie sport.trojmiasto.pl

źródło: sport.trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved