Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Pierwsze ruchy transferowe w Bundeslidze

Pierwsze ruchy transferowe w Bundeslidze

fot. Michał Szymański

Sezon w niemieckiej lidze siatkarek został przerwany przez epidemię koronawirusa, a władze niemieckiej federacji zdecydowały o nieprzyznawaniu tytułu mistrzowskiego. Kluby mimo niepewnej przyszłości podjęły już pierwsze decyzje kadrowe. Wygląda na to, że największą rewolucję czeka zespół Dresdner SC, który w tym sezonie często zawodził.

Runda zasadnicza w niemieckiej Bundeslidze siatkarek została przerwana na kolejkę przed końcem. Federacja DVV zdecydowała o końcu sezonu i nieprzyznawaniu tytułu mistrzowskiego i medali, oraz braku spadku. Na pierwszym miejscu w tabeli był SSC Palmberg Schwerin, który o punkt wyprzedzał obrońce tytuły Allianz MTV Stuttgart. Trzecie miejsce zajmował SC Potsdam ze sporą przewagą nad czwartym Dresdner SC.Okazuje się, że to właśnie klub z Drezna czekają po tym sezonie największe zmiany kadrowe. Już tydzień temu rozwiązane zostały kontrakty z amerykańską atakującą Kadie Rolfzen oraz Kanadyjką Brie King, które w minionym tygodniu opuściły Niemcy. Nie zostaną też przedłużone umowy z kolejnymi siatkarkami spoza Niemiec. Dresdner SC opuszczą Chorwatka Lucija Milnar, Finka Piia Korhonen, Serbka Milica Kubura, Holenderka Laura de Zwart oraz Nikola Radosova ze Słowacji. Umowy z nimi zostały rozwiązane przedwcześnie za obopólną zgodą. – Nie było innego wyjścia, teraz chodzi o zdrowie nas wszystkich i dalsze istnieje klubu – powiedział trener Alexander Waibl.

Allianz MTV Stuttgart z kolei przedłużył umowę z amerykańską środkową Jenną Rosenthal. Chcielibyśmy podziękować Jennie za ogromne zaufanie, które pozwoliło ułożyć kolejny element mozaiki do planu naszego zespołu – napisano na klubowej stronie. Wiadomo już że Ivana Vanjak opuści USC Münster. 26-letnia reprezentantka Niemiec chorwackiego pochodzenia poinformowała klub, że skorzysta z zawartej w umowie klauzuli odejścia. – To był miły czas, wiele się tu nauczyłam i wiele zawdzięczam klubowi. Jednak już w trakcie sezonu dojrzewało we mnie pragnienie szukania nowych wyzwań. Nie jest jeszcze pewne, czy pozostanę w Bundeslidze, czy przeprowadzę się za granicę. Chciałabym jednak zrobić kolejny krok naprzód i zagrać w europejskich pucharach – przyznała siatkarka.

źródło: inf. własna, volleyball.de

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved