Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze ruchy kadrowe w Warcie Zawiercie

Pierwsze ruchy kadrowe w Warcie Zawiercie

fot. Paweł Guzik

W I lidze karuzela transferowa dopiero się rozkręca. Pierwsze wieści o zmianach personalnych napływają z Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Nie dojdzie w niej do zmian na ławce trenerskiej, za to pięciu zawodników nie będzie już broniło jej barw w nadchodzących rozgrywkach. Działacze chcą jednak wzmocnić skład, by drużyna powalczyła o miejsce w czwórce.

Miniony sezon nie był zbyt udany dla Aluronu Virtu Warty Zawiercie. Przed jego rozpoczęciem była ona stawiana w gronie pretendentów do zajęcia miejsca w czołówce. Tak się jednak nie stało. Podopieczni trenera Kwapisiewicza uplasowali się dopiero na szóstym miejscu w fazie zasadniczej, a już w I rundzie play-off zostali wyeliminowani przez SMS PZPS Spała. – Jestem rozczarowany, że rundę zasadniczą zakończyliśmy dopiero na szóstym miejscu. Uważam, że stać nas było na znacznie więcej, ale kilka czynników zaważyło na tym, że nie potrafiliśmy wspiąć się kilka pozycji wyżej, a mieliśmy ku temu wszelkie predyspozycje. Dlatego bardzo ambicjonalnie podchodzę do kolejnego sezonu, żeby poprawić w nim wynik – powiedział Dominik Kwapisiewicz, który nadal będzie zasiadał na ławce trenerskiej zespołu z Zawiercia. – Było wiele meczów, w których potrafiliśmy grać dobrze, ale przychodziło do końcówek setów i nasza gra się zacinała, pojedynczy zawodnicy nie potrafili wziąć na siebie ciężaru zdobywania punktów. Wszystko rozgrywało się bardziej w psychice zawodników. Zabrakło trochę współpracy na boisku, wspierania się i szczerej relacji między nimi. Nie chodziło o to, że brakowało im sił czy źle się czuli. Problemem była głowa – zaznaczył szkoleniowiec.Działacze Warty już przystąpili do kompletowania składu na nowy sezon. Wprawdzie nie zanosi się na rewolucję kadrową w zawierciańskiej ekipie, ale nie obejdzie się w niej także bez zmian. Obecnie wiadomo, że pożegna się z nią pięciu zawodników – Mateusz Leszczawski (rozgrywający), Michał Mysera oraz Alan Wasilewski (środkowi), a także Maciej Janikowski i Marcin Kantor (przyjmujący). Nadal Wartę reprezentować będą siatkarze, którzy byli jej filarami w poprzednim sezonie, czyli chociażby Jarosław Macionczyk, Łukasz Swodczyk, Łukasz Kaczorowski, Kamil Długosz, Paweł Filipowicz, Dawid Ogórek, Bartosz Dzierżanowski i Grzegorz Wójtowicz. W zespole pozostanie także Adam Sobolewski, który większość poprzedniego sezonu miał zmarnowaną ze względu na kontuzje.

Na razie nie wiadomo jeszcze, w jakim składzie zagra I liga w następnym sezonie i czy kluby w niej grające będą miały możliwość sportowej rywalizacji o awans do PlusLigi, ale Warta i tak chciałaby poprawić szóstą pozycję, którą zajęła w poprzednich rozgrywkach. – Chcemy wzmocnić zespół i pobić się o czołowe lokaty w I lidze. Interesuje nas miejsce w czołowej czwórce – podkreślił trener zawierciańskiego zespołu. O kolejnych zmianach w jego składzie będziemy informowali w najbliższych dniach.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn w sezonie 2016/2017

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved