Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pierwsze ruchy Developresu, nowa rozgrywająca

Pierwsze ruchy Developresu, nowa rozgrywająca

fot. FIVB

Nową rozgrywającą Developresu Rzeszów będzie 24-letnia Petja Barakowa. Reprezentantka Bułgarii – z kadrą U23 wzięła udział m.in. w mistrzostwach Europy 2015, jak również w World Grand Prix w latach 2015 i 2016. Z zespołem pożegnało się pięć siatkarek, a umowy przedłużyły Jelena Blagojević i Agnieszka Rabka.

Petja Barakowa swoją karierę zawodowej siatkarki rozpoczęła w bułgarskim klubie Levski Siconco Sofia. W sezonie 2017/2018 Barakowa reprezentowała barwy rumuńskiego zespołu CSM Volei Alba Blaj, z którym wywalczyła srebrny medal Ligi Mistrzyń.Jelena Blagojević i Agnieszka Rabka przedłużyły swoje kontrakty z Developresem Rzeszów na sezon 2018/2019. Blagojević, kapitan rzeszowianek, do Developresu SkyRes Rzeszów trafiła w 2017 roku z Chemika Police. Wcześniej, w swoim siatkarskim „dorobku” zapisała najlepsze ligi świata, m.in. włoską i turecką. Agnieszka Rabka to doświadczona rozgrywająca, która w Rzeszowie pojawiła się w trakcie sezonu 2017/2018. Jej doświadczenie obejmuje głównie polską ligę (m.in. kluby z Muszyny, Ostrowca Świętokrzyskiego czy Polic), ale także ligę niemiecką oraz turecką.

W rzeszowskiej ekipie przyszedł też czas pożegnań – w barwach Developresu nie wystąpią już Julia Andruszko, Adela Helić, Anna Kaczmar, Ewa Żak i Klaudia Kaczorowska. Andruszko to rosyjska atakująca, która grała m.in. w ligach: izraelskiej, tureckiej i rosyjskiej. Adela Helić to serbska siatkarka, która wywalczyła sobie miejsce w pierwszym składzie Developresu. Zdobywczyni brązowego medalu LSK z naszą ekipą nagrodzona została statuetką najlepszego sportowca Podkarpacia. Ania Kaczmar to rozgrywająca, która do rzeszowskiej drużyny dołączyła w sezonie 2016/2017, przychodząc na Podkarpackie z ekipy Atomu Trefla Sopot. Grająca z ósemką na koszulce Kaczmar pomogła w wywalczeniu brązowego medalu mistrzostw Polski. Ewa do Rzeszowa trafiła już w 2013 roku i od tego czasu nieustannie reprezentowała barwy rzeszowskiej drużyny. Z kolei Kaczorowska związała się z Developresem w 2016 roku, trafiając do Rzeszowa z Atomu Trefla Sopot.

Zobacz również:
Karuzela transferowa Ligi Siatkówki Kobiet

źródło: developres.rzeszow.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved