Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze przedłużenia kontraktów w AGH Kraków

Pierwsze przedłużenia kontraktów w AGH Kraków

fot. 1liga.pls.pl

Karuzela transferowa w I lidze mężczyzn powoli się rozkręca. Pierwsze wieści napływają z obozu AGH AZS Kraków, w którym zanosi się na spore zmiany. Na razie przesądzone jest to, że małopolską ekipę wciąż prowadził będzie Andrzej Kubacki, a kontrakty zostały przedłużone z czterema zawodnikami.

Miniony sezon nie był zbyt udany dla AGH AZS Kraków. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kubackiego musiała walczyć o pozostanie w I lidze. Ostatecznie po czterech meczach wygrała rywalizację play-out z Olimpią Sulęcin, dzięki czemu w dalszym ciągu będzie występowała na zapleczu PlusLigi. Jednak działacze klubu z Krakowa wyciągnęli wnioski z minionych rozgrywek i chcą uniknąć sytuacji, które przytrafiły się im w poprzednim sezonie.– Na przestrzeni całego poprzedniego sezonu brakowało nam doświadczenia. Tąpnięciem było odejście Pawła Przystasia. Było to dla nas duże zaskoczenie, które sprawiło, że przed pięcioma ważnymi meczami zostaliśmy bez pierwszego rozgrywającego, tylko z Łukaszem Rajcheltem, który starał się jak mógł, ale brakowało mu jeszcze doświadczenia. Dopiero jak dołączył do nas Karol [Jankiewicz przyp. red.], to ustabilizowało się rozegranie, dzięki czemu przy dobrym przyjęciu mógł wykazać się Adam Smolarczyk i Daniel Gąsior. Trochę przygód mieliśmy, przez co sezon nam się trochę posypał – powiedział Arkadiusz Jesionek, działacz AGH, który już pracuje nad budowaniem składu na kolejne rozgrywki. – Wyciągnęliśmy wnioski. Chcemy mieć dobre przyjęcie, żeby mniej doświadczeni zawodnicy mogli nabywać większej pewności siebie, mając stabilniejsze piłki – dodał przedstawiciel krakowskiego klubu.

Na razie przesądzone jest to, że drużynę z Małopolski w dalszym ciągu prowadził będzie Andrzej Kubacki. Jednak w składzie zajdą spore zmiany. Przesądzone jest to, że w AGH na pewno nie zagrają już: Paweł Przystaś, Adrian Kacperkiewicz, Mateusz Błasiak oraz Konrad Stajer. Klub postanowił przedłużyć współpracę z czterema siatkarzami, czyli Danielem Gąsiorem (atakujący), Karolem Jankiewiczem (rozgrywający), Przemysławem Stąśkiem (libero) i Piotrem Janusem (środkowy). Z pozostałymi zawodnikami rozmowy wciąż trwają. – W dalszym ciągu rozmawiamy z zawodnikami. Rynek transferowy jest dość dynamiczny. Zespoły dosyć mocno rotują składami. Początek okresu transferowego zaskoczył mnie wysokością wynagrodzeń w niektórych przypadkach. A my szukamy takich zawodników, na których będzie nas stać. Myślę, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni uda nam się domknąć skład – zakończył Arkadiusz Jesionek.

Zobacz również
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved