Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pierwsze pożegnanie z Chemikiem

Pierwsze pożegnanie z Chemikiem

fot. Łukasz Krzywański

Trwa odkrywanie kart w Grupie Azoty Chemiku Police. W środę klub poinformował o tym, że jego barw w sezonie 2020/2021 nie będzie broniła ukraińska środkowa, Irina Truszkina. W kuluarach mówi się, że ma ją zastąpić reprezentantka Polski, Agnieszka Kąkolewska.   

Irina Truszkina do Chemika trafiła przed sezonem 2019/2020. Ukraińska środkowa była podstawową zawodniczką minionych rozgrywek. Z klubem zdobyła mistrzostwo, Puchar Polski i Superpuchar Polski. Dotarła również do półfinału Pucharu CEV, który anulowano ze względu na pandemię koronawirusa.Truszkina wystąpiła w w 18 spotkaniach Ligi Siatkówki Kobiet. Zdobyła 130 punktów (najwięcej przeciwko Enei PTPS Piła – 15). Jednym z najlepszych spotkań Iriny była finałowa rywalizacja w rozgrywkach Pucharu Polski. Środkowa zaprezentowała się w niej z bardzo dobrej strony, zdobywając 16 oczek (65% skuteczności w ataku). Walnie w ten sposób przyczyniła się do wywalczenia przez policką ekipę tego trofeum.

Jednak o kolejne laury nie będzie już rywalizowała w barwach Chemika, bowiem klub podjął decyzję o tym, aby nie przedłużać z nią współpracy. Już kilka tygodni temu pojawiły się spekulacje, że w Policach Ukrainkę ma zastąpić reprezentantka Polski – Agnieszka Kąkolewska.

Przypomnijmy, że wcześniej klub z Polic ogłosił przedłużenie współpracy z Marleną Kowalewską, która była podstawową rozgrywającą Chemika. Przesądzone jest także, że na jego ławce trenerskiej nadal będzie zasiadał Ferhat Akbas. O kolejnych ruchach transferowych klub ma informować w najbliższych dniach.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK na sezon 2020/2021

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved