Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pierwsze mecze turniejów półfinałowych II ligi mężczyzn

Pierwsze mecze turniejów półfinałowych II ligi mężczyzn

W piątek w Grudziądzu, Częstochowie i Jaworznie zostały rozegrane pierwsze mecze turniejów półfinałowych II ligi mężczyzn. Po pierwszym dniu powody do zadowolenia mają siatkarze z Nowej Soli, Bielawy, Hajnówki, Rząśni, Sanoka i Niebylca. Po dwie najlepsze drużyny z każdego turnieju awansują do turnieju finałowego.

W Grudziądzu spotkały się czołowe zespoły z grup 1 i 2 II ligi mężczyzn. W pierwszym spotkaniu Astra Nowa Sól dość łatwo poradziła sobie w trzech setach z zespołem Wilków Wilczyn. – Nie spodziewaliśmy się, że pójdzie nam tak dobrze. Wyszliśmy na boisko mocno skoncentrowani, z wolą odniesienia zwycięstwa – mówił Przemysław Jeton, szkoleniowiec Astry. W pierwszych dwóch setach jego podopieczni zdominowali wydarzenia na boisku. W trzecim secie emocji było nieco więcej, ale Astra wygrała do 22 i zanotowała na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

W drugim meczu również górą był zespół z grupy 2. Bielawianka Bielawa w trzech setach pokonała gospodarzy turnieju, Stal Grudziądz. W pierwszym secie podopieczni trenera Piotra Gabrycha dość długo stawiali opór, ulegli jednak rywalom w końcówce. Dwie pozostałe partie przebiegały już pod dyktando bielawian, którzy tym samym doskonale rozpoczęli turniej w Grudziądzu.

Wilki Wilczyn – Astra Nowa Sól 0:3
Stal Grudziądz – Bielawianka Bielawa 0:3
(23:25, 16:25, 20:25)

W pierwszym meczu turnieju w Częstochowie Czarni Rząśnia zmierzyli się z Huraganem Międzyrzec Podlaski. Mecz lepiej rozpoczęli podopieczni trenera Sławomira Augustyniaka, którzy pierwszego seta wygrali do 16. W drugim poszło im dużo słabiej – Huragan przejął inicjatywę i po wygranej do 19 wyrównał stan spotkania. W kolejnych setach dominacja Czarnych nie podlegała już dyskusji. Siatkarze z województwa łódzkiego wygrywali do 17 i 15 i po wygranej 3:1 zapisali na swoim koncie dwa cenne punkty.

Sporo emocji było w meczu Norwida Częstochowa z SKS-em Hajnówka. Pierwszy seta padł łupem hajnowian, którzy wygrali do 20. W dwóch następnych dzięki dobrej grze górą byli gospodarze i to oni wyszli na prowadzenie w tym spotkaniu. Najwięcej emocji było w secie czwartym – gospodarze chcieli już zakończyć mecz, zespół z Podlasia walczył o pozostanie w grze. Ostatecznie hajnowianie wygrali 25:23 i doprowadzili do remisu. W tie-breaku również lepszy był SKS i to zespół z Hajnówki zapisał na swoim koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju.

Czarni Rząśnia – Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1
(25:16, 19:25, 25:15, 25:17)
Norwid Częstochowa – SKS Hajnówka 2:3
(20:25, 25:19, 25:22, 23:25, 10:15)

W Jaworznie porażki odniosły zespoły z grupy 5. Zespół MCKiS-u Jaworzno w meczu z Noebusem Niebylec liczył na wygraną, a po pierwszym secie wygranym przez gospodarzy wysoko do 15 wydawało się to bardzo realne. Siatkarze z podrzeszowskiego Niebylca nie zamierzali jednak zbyt łatwo się poddawać. W drugiej partii to oni byli górą i mecz rozpoczął się od początku. Trzeci i czwarty set przyniosły sporo emocji. Zarówno w jednym, jak i w drugim wygrana rozstrzygała się w zaciętej końcówce. Za jednym i drugim razem górą byli siatkarze z Niebylca i to oni po ostatnim gwizdku sędziego wznieśli ręce do góry w geście triumfu.

W drugim spotkaniu po zaciętej pierwszej partii MKS Andrychów przegrał 25:27 z TSV Sanok. Andrychowianie porażkę w końcówce pierwszego seta odbili sobie w drugim, pokonując rywali 25:20 i doprowadzając do remisu. W kolejnej jednak sanoczanie byli już bezkonkurencyjni. Rozbili MKS do 15, a w kolejnym secie wygrali do 19 i zapisali na swoim koncie pierwszą wygraną w turnieju.

MCKiS Jaworzno – Neobus Niebylec 1:3
(25:15, 19:25, 27:29, 24:26)
MKS Andrychów – TSV Sanok 1:3
(25:27, 25:20, 15:25, 19:25)