Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pierwsze mecze kontrolne wałbrzyskich siatkarzy

Pierwsze mecze kontrolne wałbrzyskich siatkarzy

MKS Aqua-Zdrój Volleyball Team Wałbrzych w pełni przygotowuje się do I ligowych rozgrywek. Wałbrzyszanie skompletowali skład i rozegrali pierwsze mecze kontrolne, podopieczni Janusza Bułkowskiego wezmą jeszcze udział w turnieju towarzyskim, który zostanie rozegrany we Wrześni.

Zespół z Wałbrzycha zagrał swój pierwszy sparing z ćwierćfinalistą rozgrywek niemieckiej ligi Netzhoppers KW. W tej drużynie na pozycji libero gra nadal Kamil Ratajczak. To była typowo szkoleniowa gra, Niemcy wstąpili do Wałbrzycha po drodze na zagraniczny obóz, bo zaczynają ligę dopiero w połowie października.MKS Aqua-Zdrój Netzhoppers KW 1:3
(20:25, 23:25, 15:25, 25:21)

W minioną sobotę Aqua-Zdrój Volleyball Team występował na turnieju w czeskim Hradcu Kralove, gdzie w gronie 12 drużyn zajął 7. miejsce.

Mecze grupowe:
AQZ VT – Volejbal Zlin 0:2
(25:27, 20:25)

AQZ VT – Aero Odolena Voda 0:2
(22:25, 22:25)

AQZ VT – Spartak Velke Mezirici 1:1
(28:30, 25:23)

W grupie o miejsca 7-9:
AQZ VT – CZU Praga 2:0
(27:25, 25:20)

AQZ VT – VK Benatky nad Jezirou 1:1
(20:25, 25:23)

Przypomnijmy, że na skutek problemów finansowych i wycofania się głównego sponsora zespół z Dolnego Śląska nie złożył w odpowiednim czasie dokumentów i nie otrzymał licencji na grę w I lidze. Jego miejsce zajął… Norwid Częstochowa, który w meczach o utrzymanie przegrał z ówczesną Victorię Wałbrzych. Wałbrzyski zespół rzutem na taśmę znalazł się w I lidze i zajął miejsce po wycofanej ekipie SKS-u Hajnówka.

Aqua-Zdrój Volleball Team – tak będzie brzmiała nowa nazwa zespołu z Wałbrzycha, który przystąpi do I-ligowych rozgrywek w następującym składzie:
Rozgrywający: Piotr Lipiński, Konrad Buczek
Przyjmujący: Sebastian Zieliński, Bartłomiej Dzikowicz, Michał Marszałek, Marcin Dereń
Środkowi: Adam Woźnica, Damian Hudzik, Andrzej Orobko
Atakujący: Jędrzej Goss, Mateusz Linda
Libero: Michał Szydłowski

Najstarsi w zawodnicy w zespole to Piotr Lipiński, który ma 38 lat oraz Bartłomiej Dzikowicz (28) i Sebastian Zieliński (26). Pozostali siatkarze mieszczą się w granicach wieku 19-22 lata. W najbliższy weekend zespół z Wałbrzycha zagra na turnieju we Wrześni, gdzie zmierzy się z pierwszoligowcami z Wrześni, Sulęcina i Nysy. Podopieczni Janusza Bułkowskiego mają jeszcze w planach mecze sparingowe z Chrobrym Głogów.

źródło: skibasport.pl, wałbrzyszek.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved