Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Pierwsze mecze 1/16 Pucharu CEV mężczyzn

Pierwsze mecze 1/16 Pucharu CEV mężczyzn

13 z 16 spotkań 1/16 finału Pucharu CEV mężczyzn zostało rozegranych od wtorku do czwartku. Pozostałe trzy zaplanowano na przyszły tydzień, a rewanże odbędą się za dwa tygodnie. W najciekawszym meczu Olympiakos Pireus pokonał Gazprom Surgut.

Zawodnicy obu greckich drużyn występujących w Pucharze CEV mogą być zadowoleni po pierwszych meczach. O ile wygrana PAOK-u Saloniki z serbskim OK Novi Pazar na wyjeździe 3:1 nie jest może niespodzianką, to na pewno w tych kategoriach należy rozpatrywać wygraną Olympiakosu Pireus z Gazpromem-Jugrą Surgut. Olympiakos wygrał wprawdzie dopiero po tie-breaku i sprawa awansu nie jest rozstrzygnięta, ale udowodnił, że jest w stanie walczyć z rosyjską drużyną jak równy z równym. Pewne wygrane odnieśli również przedstawiciele włoskiej Serie A. Trentino Volley w trzech setach rozprawiło się w Finlandii z Hurrikaani Loimaa, z kolei LPR Piacenza, również bez straty seta, wygrał we własnej hali z austriackim Hypo Tirol Innsbruck.

Sporo emocji było w meczu ČEZ Karlovarsko z fińskim Tiikerit Kokkola. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale Finowie odwrócili losy spotkania, które ostatecznie wygrali po tie-breaku i są w dobrej sytuacji przed rewanżem. Bliskie awansu są drużyny z Francji. VB Tours wygrał 3:0 z Volejbal Brno, chociaż w drugim secie czeski zespół przegrał po walce 32:34, to w trzecim zdobył zaledwie 13 punktów. GFC Ajaccio zaskakująco łatwo poradziło sobie w wyjazdowym meczu z wieloletnim uczestnikiem Ligi Mistrzów, pokonując w Czarnogórze Budvanską Rivijerę Budva 3:0. Trzecia z francuskich drużyn jest jednak w tarapatach – Arago de Sete w meczu z Posojilnica Aich/Dob zdołało wygrać tylko jednego seta i starty będzie musiało odrabiać za dwa tygodnie we własnej hali.

Ze zwycięstw mogły cieszyć się również drużyny belgijskie. Lindemast Aals pokonał 3:0 w Izraelu Hapoel Kfar Saba i rewanż powinien być tylko formalnością. Z kolei Topvolley Callant Antwerpia wygrał bez straty seta z Crveną Zvezdą Belgrad, ale Serbowie dzielnie walczyli w każdej z trzech rozegranych partii. Cenne wyjazdowe zwycięstwa odniosły drużyny Fenerbahce Stambuł oraz United Volleys Rheinman. Niemcy pokonali 3:0 w meczu wyjazdowym bośniacką Mladost Brcko, turecki zespół w tym samym stosunku wygrał z Hapoelem Mate-Asher Akko i jedną nogą jest już w 1/8 finału. Fiński zespół VaLePa Sastamala wygrał rywalizację z duńskim Gentofte Volley 3:0, ale rywale pokazali, że w rewanżu mogą być groźnym przeciwnikiem.