Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pierwsza kolejka LSK powinna przynieść już pierwsze odpowiedzi

Pierwsza kolejka LSK powinna przynieść już pierwsze odpowiedzi

fot. krispol1liga.pl

Od piątku do poniedziałku rozłożono mecz 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Problemów z odniesieniem zwycięstw nie powinni mieć dwaj główni faworyci rozgrywek – Developres Rzeszów i Chemik Police. Ciekawie zapowiada się mecz w Bydgoszczy, gdzie ambitny zespół Pałacu zmierzy się z wicemistrzem Polski z Łodzi. Po raz pierwszy po 16 latach ekstraklasa siatkarek zawita do Warszawy.Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo
piątek, 11 października, g. 17:30

Meczem w Rzeszowie Liga Siatkówki Kobiet zainauguruję sezon 2019/2020. Przeciwnikiem brązowych medalistek minionego sezonu będzie zespół DPD Legionovii. Obie drużyny mają w tym sezonie nowych trenerów, obie też znacząco się wzmocniły. Zespół trenera Antigi jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa i swoje ambicje będzie musiał w tym sezonie udowodniać na każdym kroku. – Zrobię wszystko, żeby wygrać każdy mecz i zdobyć złoty medal. Będzie bardzo ciężko, ale jest to możliwe. Na pewno jest duży potencjał zespołu, żeby grać dobrze o najwyższe cele – zapewnia Stephane Antiga, który w piątek nie będzie mógł skorzystać z portorykańskiej rozgrywającej Natalii Valentin-Anderson, która wyjechała na turniej NORCECA. Niedawno dopiero do zespołu dołączyła Jelena Blagojević.

Legionovia do Rzeszowa przyjedzie pod wodzą nowego szkoleniowca, Alessandro Chiappiniego. Zespół z Mazowsza ma w tym sezonie dużo większe ambicje i chętnie włączyłby się w walkę o czołowe miejsca, a na pewno stać go na grę w play-off, w której weźmie udział osiem czołowych zespołów rundy zasadniczej. – Myślę, że jesteśmy w niezłej dyspozycji pomimo, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy drobne kłopoty, które nie pozwoliły nam przez jakiś czas trenować z całym zespołem – twierdzi włoski szkoleniowiec, który przyznaje, że przed sezonem jest optymistą. Naszym zdaniem legionowianki czeka jednak bardzo trudny egzamin na początek, a potencjał tego zespołu nie pozwoli na wywiezienie z Rzeszowa punktów.

Typ redakcji:
Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:0

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved