Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pierwsza kolejka LSK powinna przynieść już pierwsze odpowiedzi

Pierwsza kolejka LSK powinna przynieść już pierwsze odpowiedzi

fot. Natalia Grabarczyk

Od piątku do poniedziałku rozłożono mecz 1. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Problemów z odniesieniem zwycięstw nie powinni mieć dwaj główni faworyci rozgrywek – Developres Rzeszów i Chemik Police. Ciekawie zapowiada się mecz w Bydgoszczy, gdzie ambitny zespół Pałacu zmierzy się z wicemistrzem Polski z Łodzi. Po raz pierwszy po 16 latach ekstraklasa siatkarek zawita do Warszawy.Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo
piątek, 11 października, g. 17:30

Meczem w Rzeszowie Liga Siatkówki Kobiet zainauguruję sezon 2019/2020. Przeciwnikiem brązowych medalistek minionego sezonu będzie zespół DPD Legionovii. Obie drużyny mają w tym sezonie nowych trenerów, obie też znacząco się wzmocniły. Zespół trenera Antigi jest jednym z głównych faworytów do mistrzostwa i swoje ambicje będzie musiał w tym sezonie udowodniać na każdym kroku. – Zrobię wszystko, żeby wygrać każdy mecz i zdobyć złoty medal. Będzie bardzo ciężko, ale jest to możliwe. Na pewno jest duży potencjał zespołu, żeby grać dobrze o najwyższe cele – zapewnia Stephane Antiga, który w piątek nie będzie mógł skorzystać z portorykańskiej rozgrywającej Natalii Valentin-Anderson, która wyjechała na turniej NORCECA. Niedawno dopiero do zespołu dołączyła Jelena Blagojević.

Legionovia do Rzeszowa przyjedzie pod wodzą nowego szkoleniowca, Alessandro Chiappiniego. Zespół z Mazowsza ma w tym sezonie dużo większe ambicje i chętnie włączyłby się w walkę o czołowe miejsca, a na pewno stać go na grę w play-off, w której weźmie udział osiem czołowych zespołów rundy zasadniczej. – Myślę, że jesteśmy w niezłej dyspozycji pomimo, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni mieliśmy drobne kłopoty, które nie pozwoliły nam przez jakiś czas trenować z całym zespołem – twierdzi włoski szkoleniowiec, który przyznaje, że przed sezonem jest optymistą. Naszym zdaniem legionowianki czeka jednak bardzo trudny egzamin na początek, a potencjał tego zespołu nie pozwoli na wywiezienie z Rzeszowa punktów.

Typ redakcji:
Developres SkyRes Rzeszów – DPD Legionovia Legionowo 3:0

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved