Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Pierwsza faza mistrzostw świata kadetów dobiega końca

Pierwsza faza mistrzostw świata kadetów dobiega końca

W Tunezji trwają mistrzostwa świata kadetów. Po czterech dniach turnieju zwycięstwa wciąż nie odniosły reprezentacje Meksyku, Dominikany, Bułgarii, Kolumbii i Tajwanu. Bez porażki natomiast są Egipcjanie, Rosjanie, Kubańczycy i Włosi. W niedzielę ostatnie mecze tej fazy mundialu.

Sobotnią rywalizację w grupie A rozpoczął pojedynek Białorusi z Brazylią. Jedynie w trzecim secie drużyny stoczyły zaciętą walkę a po grze na przewagi lepsi okazali się Brazylijczycy. W pozostałych odsłonach gra była bardziej jednostronna. Chociaż aż czterech Białorusinów zapisało na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową, nie wystarczyło to do pokonania przeciwników. Siatkarzy z Brazylii do zwycięstwa poprowadził Darlan Ferreira Souza. W drugim starciu tej grupy Tunezyjczycy podejmowali reprezentację Tajwanu. Aż dwa sety grane były na przewagi, w obu reprezentacja gospodarzy jednak uległa przeciwnikom. Trzeci set toczył się już pod dyktando gości. Zwycięstwo sprawiło, że Tajwan zapewnił sobie awans do 1/8, zaś Tunezyjczykom pozostała gra o miejsca 17-20.

Grupa A:
Białoruś – Brazylia 1:3
(16:25, 25:19, 25:27, 17:25)
Tunezja – Tajwan 0:3
(25:27, 26:28, 19:25)

W grupie B drugie zwycięstwo za trzy punkty odnieśli Irańczycy. W starciu ze znacznie słabszymi Kolumbijczykami stracili jednak seta – w inauguracyjnej partii po walce na przewagi. Z czasem jednak przewaga reprezentantów Iranu tylko rosła a ostatnią partię Persowie wygrali do 13. W szeregach Irańczyków najbardziej wyróżniał się zdobywca 22 punktów Bardia Saadat. Połowę mniej zdobył Mehran Feyzemamdoust. Po kolumbijskiej stronie siatki najlepiej punktującym był natomiast Jharold Caicedo. Trzecie zwycięstwo 3:0 odnieśli natomiast reprezentanci Czech. Obecni liderzy grupy B w pokonanym polu pozostawili Bułgarów. Pierwszy i trzeci set były wyrównane – Bułgarzy przegrali je do 22. Zupełnie inaczej miała się sytuacja w drugiej odsłonie meczu, w której siatkarze z Bułgarii zdołali zgromadzić zaledwie 11 oczek. Chociaż Czesi popełnili aż 22 błędy własne, znacznie górowali nad rywalami zarówno w ataku jak i bloku a liderem tej drużyny był Jiri Mikulenka. W niedzielę Bułgarzy w bezpośrednim meczu powalczą z Kolumbijczykami o awans do 1/8.

Grupa B:
Iran – Kolumbia 3:1
(25:27, 25:21, 25:17, 25:13)
Bułgaria – Czechy 0:3
(22:25, 11:25, 22:25)

Japończycy po porażce 2:3 z Egiptem szybko się odbudowali. Z wysokiego c weszli w pojedynek z Niemcami, wygrywając inauguracyjną partię do 14. W kolejnych odsłonach było znacznie więcej walki, jednak reprezentanci Niemiec popełniali zbyt wiele błędów, by być w stanie skutecznie zagrozić przeciwnikom, których do cennego triumfu poprowadził duet Tobias Takeshi Shigeto i Daiki Yamada. Również trzy sety wystarczyły Egipcjanom do pokonania reprezentacji Meksyku. Chociaż Meksykanie nieznacznie lepiej atakowali, to popełnili aż o 13 błędów więcej niż rywale, co miało kluczowe znaczenie w wyrównanych końcówkach. Na nic zdała się również dobra postawa Luisa Davida Hernandeza Baca, który zdobył 17 punktów. Meksykanie pozostają jedynym zespołem w grupie, który nie zdobył punktu.

Grupa C:
Japonia – Niemcy 3:0
(25:14, 25:22, 25:20)
Meksyk – Egipt 0:3
(23:25, 23:25, 21:25)

Nigeryjczycy nawet przez moment nie zagrozili Rosjanom podczas sobotniego meczu grupy D. Reprezentanci Rosji górowali nad rywalami w każdym elemencie a dysproporcja szczególnie widoczna była w polu zagrywki (11 asów przy 0 rywali). Podopieczni Trenera Nikolajewa popełnili aż 22 błędy, co stanowiło niemal połowę punktów rywali, jednak nie przeszkodziło im to w wyraźnym zwycięstwie w każdym z trzech setów. W drugim meczu tej grupy Korea Południowa mierzyła się z Dominikaną. Ten pojedynek również był jednostronny. Koreańczycy nie tracili jednak koncentracji mimo utrzymującej się przewagi, nie popełniali zbyt wielu błędów. Znaczny udział w triumfie mieli Hanyong Joung i Hyeonjin Lee, którzy zdobyli po 15 punktów.