Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Pierwsza część przygotowań kadry bez pięciu siatkarzy

Pierwsza część przygotowań kadry bez pięciu siatkarzy

fot. Aleksandra Twardowska

„Po wykonaniu koniecznych badań w uzgodnieniu z Vitalem Heynenem w pierwszej części zgrupowania kadry nie będą uczestniczyć: Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kacper Piechocki i Łukasz Kozub. Pozostają jednak do dyspozycji trenera” – taką informację przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Polski Związek Piłki Siatkowej. Trener Vital Heynen na zgrupowanie dotrze w czwartek.

Kadra polskich siatkarzy zaczyna w tym tygodniu nowy rozdział pod wodzą Vitala Heynena. Siatkarze przyjechali już do Spały. Po załatwieniu przez nich formalności medycznych i marketingowych część sportowa obozu rozpocznie się w czwartek. Co ciekawe belgijski szkoleniowiec przyjedzie… ostatni. Wszystko przez to, że przedłużyła się finałowa seria w niemieckiej lidze, w której zespół Heynena, VfB Friedrichshafen, walczył u siebie z Berlin Volleys. Decydujące starcie odbyło się w środę wieczorem. A już następnego dnia selekcjoner ma być w Spale.W czwartek rano wsiądzie do samolotu w Monachium, w Warszawie będzie o ósmej i od razu zabieram go do Spały na trening – tłumaczy rzecznik reprezentacji Mariusz Szyszko.Mamy wszystko precyzyjnie ustalone, nie powinno być żadnych problemów. W czwartek odbędą się też drugie zajęcia, po południu.

Heynen nie ma problemu z pracą non stop. – Żyję siatkówką 364 dni w roku. Wyjątkiem są urodziny żony – mawia. W Spale Belg będzie miał do dyspozycji 24 zawodników. Później dołączą Mateusz Bieniek i Paweł Zatorski z ZAKSY, która gra jeszcze w weekend w Final Four Ligi Mistrzów, oraz kończący występy w zagranicznych ligach Michał Kubiak i Fabian Drzyzga.

Co ciekawe jeszcze przed przyjazdem selekcjonera do Spały PZPS poinformował, że pięciu siatkarzy po wykonaniu koniecznych badań nie będzie uczestniczyło w pierwszej części przygotowań. Są to Mateusz Masłowski, Tomasz Fornal, Norbert Huber, Kacper Piechocki i Łukasz Kozub.

źródło: inf. własna, PZPS, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved