Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pięciu nowych zawodników w Norwidzie Częstochowa

Pięciu nowych zawodników w Norwidzie Częstochowa

fot. youtube

Norwid Exact Systems Częstochowa w nowym sezonie chce włączyć się do walki o awans do ekstraklasy. Drużyna przeszła rewolucję personalną. Częstochowianie poprzednie rozgrywki zakończyli na szóstej pozycji, bo już w pierwszej rundzie play offu przegrali z Krispolem Września . Nie zrealizowali więc podstawowego celu, czyli gry o podium.

W klubie niedawno podsumowano dotychczasowe dokonania i po dyskusjach dokonano wielu istotnych zmian. Po pięciu latach pracy trenerskiej Radosław Panas teraz będzie piastował funkcję dyrektora sportowego, zaś jego miejsce zajął dobrze znany w siatkarskim światku Tomasz Wasilkowski, ostatnio asystent trenera w berlińskiej drużynie Recycling Volleys. Nowy trener w swoim CV ma też m.in. pracę w Treflu Sopot (siatkarki zdobyły mistrzostwo Polski), w Będzinie czy Lubinie.Najwyższy czas na zmiany, bo zespół już okrzepł i musi sobie stawiać nowe wyzwania. Potrzeba nowego spojrzenia na wiele spraw zarówno sportowych, jak i organizacyjnych. Pragniemy w ciągu trzech sezonów znaleźć się w PlusLidze i dołączyć do dwóch wizytówek miasta: żużla oraz piłki nożne – wyjaśnia Radosław Panas, który przeszedł z zespołem solidny szlak sportowy, wszak przejmował go jako II-ligowca. W poprzednim sezonie jego podopieczni walczyli jak równy z równym z najlepszymi. – Na pewno to nie był stracony czas. Wielu chłopaków zdobyło doświadczenie i znalazło zatrudnienie w zespołach wyższego szczebla. Teraz moja rola się zmienia i skupię się na pracy organizacyjnej, by przygotować klub do awansu. Zespół potrzebuje nowego impulsu i stąd też pomysł zatrudnienia Tomka Wasilkowskiego. Wierzę, że cel jaki sobie założyliśmy uda się zrealizować w ciągu tych trzech sezonów. Nie mam nic przeciwko temu, by okres był krótszy.

W drużynie zaszły poważne zmiany. Pozostało pięciu zawodników: Wojciech Druzgała, Damian Kogut, Mateusz Piotrowski, Wiktor Rajsner i Łukasz Usowicz. Z kolei Kamil Dembiec, Łukasz Łapszyński i Mariusz Schamlewski wybrali ofertę Stali Nysa, która znów pewnie będzie walczyła o miejsce w PlusLidze. Bartosz Zrajkowski i Arkadiusz Żakieta prowadzą rozmowy z nowymi pracodawcami.

W nowym sezonie w zespole zobaczymy m.in. Marcina Krysia, Kamila Kosibę, Piotra Adamskiego, Jana Siemiątkowskigo, Mateusza Siwickiego oraz czterech absolwentów szkoły. Prowadzone są rozmowy ze Sławomirem Buschem i być może w nowym sezonie również zobaczymy go w Norwidzie.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

źródło: sportdziennik.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved