Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pięć siatkarek opuściło zespół z Torunia

Pięć siatkarek opuściło zespół z Torunia

fot. Katarzyna Antczak

Aleksandra Stachowicz, Marzena Wilczyńska, Aleksandra Gutkowska, Jowita Jaroszewicz i Darią Bakowska to zawodniczki, których na pewno nie zobaczymy w zespole KT7 CNC Budowlanych Toruń w przyszłym sezonie. Klub jest właśnie na etapie dopinania kontraktów z nowymi siatkarkami. Jedną z nich ma być doświadczona środkowa Sylwia Wojcieska. 

Jako pierwszy z pracą w Budowlanych pożegnał się dotychczasowy trener, Mariusz Soja. Klub postanowił nie przedłużać współpracy również z czterema zawodniczkami: Darią Bakowską (libero), Aleksandrą Stachowicz (rozgrywająca), Jowitą Jaroszewicz (środkowa), Marzeną Wilczyńską (przyjmująca) i Aleksandrą Gutkowską (przyjmująca). Bąkowska, Stachowicz i Gutkowska znalazły już sobie nowych pracodawców. Wszystkie trzy w przyszłym sezonie będą występować na zapleczu Orlen Ligi, w drużynie AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice.Ola Gutkowska podpisała wcześniej kontrakt i trudno powiedzieć, czy byśmy byli dalej zainteresowani rozmowami. Marzena Wilczyńska możliwe, że pozostaje jeszcze w grze, ale od lat trzymam się formuły, że to trener buduje skład i oczywiście w porozumieniu ze mną podejmuje decyzję, z kim chciałby współpracować. Z Darią Bąkowską i Olą Stachowicz nie podjęliśmy rozmów – mówi Jarosław Hausman, prezes Budowlanych Toruń.

Kto wzmocni toruński zespół? W kręgu zainteresowań jest doświadczona środkowa Sylwia Wojcieska, która przez ostatni rok borykała się z poważną kontuzją, której nabawiła się jeszcze, grając w Muszyniance Muszyna. Kto poza nią? – Jesteśmy na etapie budowania zespołu. Przypuszczam, że jest już 60-70 procent składu. Dopóki kontrakty nie zostaną oficjalne podpisane, nie chciałbym mówić o nazwiskach. Za tydzień będziemy mogli powiedzieć zdecydowanie więcej – dodaje Jarosław Hausman.

źródło: ddtorun.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved