Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Pięć setów dla BKS-u

Pięć setów dla BKS-u

fot. Anna Wojnowska

Za dwa tygodnie siatkarki rozpoczną walkę o punkty w Orlen Lidze. Zanim to jednak nastąpi, drużyny sprawdzają swoją formę w sparingach. Podczas otwartego dla kibiców meczu kontrolnego BKS Profi Credit Bielsko-Biała wygrał z Kralovo Pole Brno 5:0. W żadnym z setów przyjezdne nie zdołały przekroczyć bariery 20 punktów.

Otwarty dla kibiców sparing BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała był doskonałą okazją, by po raz pierwszy w tym sezonie zobaczyć w akcji nowy bielski zespół. Podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza zdały ten egzamin na piątkę, wygrywając wszystkie pięć setów. Najwyższą notę trzeba wystawić także bielskim fanom, których doping dodatkowo mobilizował gospodynie. Pomiędzy setami młodzi kibice bialskiego klubu mogli wygrać pamiątkowe koszulki.Wzorem poprzednich sparingów bielski szkoleniowiec dał pograć wszystkim siatkarkom gotowym do gry. Wolne otrzymała jeszcze Emilia Mucha, która jedynie dopingowała swoje koleżanki, odpoczywając jednocześnie po kilkumiesięcznym zgrupowaniu kadry zwieńczonym awansem do mistrzostw Europy.

Piątkowy sparing z Kralovo Pole Brno był jednostronnym widowiskiem przez cztery sety, wysoko wygrane przez bielskie siatkarki. Trener Mariusz Wiktorowicz zmieniał skład, rotował ustawieniami, ale w każdym z nich bielszczanki były zdecydowanie lepsze od rywalek. Dopiero w piątym secie, który grano do piętnastu punktów, zawodniczki z Brna nieco postraszyły gospodynie, wychodząc na prowadzenie 13:12. Kolejne punkty trafiły jednak na konto BKS-u Profi Credit, a partia zakończyła się zwycięstwem bielskiego zespołu 15:13.

W spotkaniu wystąpiły następujące siatkarki BKS-u: Staniucha-Szczurek, Skrzypkowska, Pasznik, Mikyskova, Trojan, Moskwa, Wojtowicz (libero) oraz Wilczek (libero), Gryka, Brzezińska, Wańczyk, Perlińska. Na zakończenie wydarzenia wszyscy kibice zeszli na boisko, by zrobić sobie wspólne zdjęcie z bielskimi siatkarkami.

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – Kralovo Pole Brno 5:0
(25:12, 25:11, 25:15, 25:17, 15:13)

Zobacz również:
Terminarz Orlen Ligi

źródło: siatkowka.bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-10-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved