Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Philippe Blain pozostanie na ławce Skry

Philippe Blain pozostanie na ławce Skry

fot. PGE Skra Bełchatów

Jest w Bełchatowie od miesiąca, ale przez ten krótki czas udowodnił, że postawienie na niego było dobrą decyzją. Poprowadził PGE Skrę w sześciu spotkaniach, w których bełchatowianie odnieśli komplet zwycięstw. Philippe Blain obowiązki asystenta Stephane’a Antigi w reprezentacji Polski będzie nadal łączyć z funkcją trenera brązowych medalistów tego sezonu. Francuz podpisał z klubem roczny kontrakt.

To wielki zaszczyt zostać trenerem takiej drużyny jak PGE Skra. To dla mnie również ogromne wyzwanie, aby w nowym sezonie osiągnąć taką dynamikę i jakość gry jak pod koniec zakończonych rozgrywek. PGE Skra posiada również pełnych pasji kibiców i razem z nimi będziemy chcieli dać z siebie wszystko co najlepsze na boisku. Przed rozpoczęciem nowego sezonu w Bełchatowie bądźmy wszyscy razem z drużyną narodową w jej drodze do Rio – przyznał Philippe Blain po przedłużeniu umowy.Funkcję szkoleniowca objął 29 marca. W swoim debiutanckim spotkaniu poprowadził PGE Skrę do zwycięstwa nad Cerradem Czarnymi Radom. – Nie miałem wiele czasu na przemyślenia. Odbyłem krótką rozmowę z żoną, aby ona zaakceptowała moją decyzję. Zadzwoniłem również do Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz Stephane’a Antigi, ponieważ jestem zaangażowany w ważną misję – walkę o kwalifikację na igrzyska olimpijskie w Rio. Zdecydowałem, że przyjmę tę ofertę, ponieważ kocham siatkówkę i byłem podekscytowany możliwością walki z PGE Skrą. Dla szkoleniowca praca z zespołem to realizacja projektu. To pierwsze takie doświadczenie w mojej karierze trenerskiej, ponieważ zwykle przeprowadzam cały projekt z drużyną od początku do końca. Tym razem dołączyłem do zespołu na końcowym etapie jego realizacji – mówił po swoim debiucie. Przed kolejnym sezonem będzie miał więcej czasu na przygotowanie formy siatkarzy PGE Skry.

Blain jest bardzo dobrym trenerem. Długo rozmawialiśmy, kiedy otrzymał tę propozycję, był zadowolony. Zanotował bardzo dobry wynik i świetną serię – mówił po 2. meczu fazy play-off selekcjoner biało-czerwonych.

55-letni szkoleniowiec od wtorku może dopisać do swojego trenerskiego CV, w którym zawarte są takie sukcesy jak: złoto mistrzostw świata z reprezentacją Polski (2014), brąz mistrzostw świata (2002), srebro mistrzostw Europy (2003, 2009) z kadrą Francji, kolejną zdobycz – brązowy medal PlusLigi z PGE Skrą.

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved