Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Philippe Blain: Potrzeba nam cierpliwości

Philippe Blain: Potrzeba nam cierpliwości

fot. archiwum

– Musimy już myśleć o kolejnym kroku, jakim jest styczniowy turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Na pewno dokładnie przeanalizujemy to, co się wydarzyło tego lata, w jakich elementach udało nam się poprawić grę, a gdzie musimy szukać zmian i poprawy – mówi drugi szkoleniowiec reprezentacji Polski, Philippe Blain.

Reprezentacja Polski zaskakująco wcześnie pożegnała się z mistrzostwami Europy, przegrywając w ćwierćfinale ze Słoweńcami. W ich trakcie podopieczni trenera Antigi nie pokazali siatkówki, na jaką ich stać. Widać było, że dały o sobie znać trudy Pucharu Świata, a niepowodzenie na jego ostatniej prostej też pewnie zrobiło swoje. – Wiedzieliśmy, że mistrzostwa Europy będą bardzo ciężkie dla naszego zespołu, bo najważniejszą pracę mieliśmy do wykonania na Pucharze Świata i tak rzeczywiście było. W okresie przygotowawczym do PŚ wykonaliśmy naprawdę kawał ciężkiej i dobrej pracy. Na turnieju w Japonii straciliśmy sporo energii, w tym także siły fizycznej. Wiedzieliśmy więc, że przyjedziemy do Bułgarii, będąc w nie najlepszej sytuacji – powiedział Philippe Blain. Jesteśmy bardzo rozczarowani, bo liczyliśmy na to, że wygramy ćwierćfinał ze Słowenią, nawet jeśli jest to zespół, który poczynił w tym sezonie duży progres i na tym turnieju jest w bardzo dobrej dyspozycji. Szkoda tego meczu, bo mimo problemów byliśmy blisko zwycięstwa – dodał II szkoleniowiec biało-czerwonych.

W tym roku mistrzowie świata przegrali kluczowe mecze w trzech najważniejszych imprezach. Dwóch oczek zabrakło im do pokonania Francuzów i znalezienia się w finale Ligi Światowej. Taki sam dystans dzielił ich od wywalczenia awansu do strefy medalowej mistrzostw Europy oraz od pokonania w pierwszym secie Włochów w Pucharze Świata, co mogło przełożyć się na zdobycie awansu olimpijskiego. Jednak Blain zwrócił uwagę, że biało-czerwoni wygrywali także trudne mecze, ot chociażby z Iranem, z którym przegrywali już 0:2 oraz z Amerykanami w Pucharze Świata. – Nie jest więc tak, że przegraliśmy wszystkie ważne i trudne spotkania. To, nad czym musimy się teraz koncentrować, to poprawa gry w pewnych elementach, które nie funkcjonowały zbyt dobrze. Nie dotyczy to tylko ME czy innych turniejów, ale także naszych treningów. Musimy cały czas pracować nad tym, żeby grać lepiej – zaznaczył francuski szkoleniowiec.Obecnie dla Polaków kluczową sprawą jest wywalczenie awansu na igrzyska olimpijskie do Rio de Janeiro. Kolejna na to szansa już w styczniu, kiedy to w Berlinie odbędą się europejskie kwalifikacje. Będzie to mały czempionat Starego Kontynentu, w którym z biało-czerwonymi o jeden bilet do Rio powalczą między innymi Rosjanie, Francuzi i Serbowie. – Musimy już myśleć o kolejnym kroku, jakim jest styczniowy turniej kwalifikacyjny w Berlinie. Na pewno dokładnie przeanalizujemy to, co się wydarzyło tego lata, w jakich elementach udało nam się poprawić grę, a gdzie musimy szukać zmian i poprawy gry. Teraz potrzeba nam cierpliwości, bo przez blisko dwa miesiące zawodnicy będą pochłonięci grą w klubach. Dla nich to będzie bardzo trudne, żeby cały czas kontynuować pracę i być w dobrej formie – zakończył Blain.

Czy Polacy zakwalifukują się do IO?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna, sports.pl

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved