Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Philip Dalhausser: Nie wykluczam udziału w IO w Tokio

Philip Dalhausser: Nie wykluczam udziału w IO w Tokio

fot. archiwum

Amerykański siatkarz plażowy Philip Dalhausser nie wyklucza udziału w igrzyskach olimpijskich w 2020 roku w Tokio. Byłyby to jego czwarte igrzyska. Przypomnijmy, w 2008 roku w Pekinie sięgnął po złoty medal.

Będę miał wtedy 40 lat i nie wiem, czy będę jeszcze chciał grać. Będę myślał z roku na rok. Jeśli w 2019 roku będę wygrywał turnieje to na pewno będę grał w turnieju olimpijskim – wyjaśnił Philip Dalhausser.Na igrzyskach w Rio de Janeiro Dalhausser grał w parze z Nickiem Luceną i odpadł w meczu ćwierćfinałowym z ulubieńcami miejscowych – Brazylijczykami Alisonem Ceruttim i Bruno Oscarem Schmidtem, ale o tym Amerykanin już nie myśli. – Nie można cały czas myśleć o tym, co stało się w Rio. Było, minęło – przyznał Dalhausser.

Amerykański siatkarz interesuje się tenisem, jego faworytami są Pete Sampras i Roger Federer. – Są skromni po zwycięstwie i to w nich najbardziej cenię – dodał zawodnik. Phil Dalhausser podobnie jak Federer pochodzi ze Szwajcarii, ale wychował się na Florydzie, a teraz mieszka w Los Angeles z żoną i dwójką dziećmi. Teraz zawodnik przygotowuje się do nowego sezonu i jego celem jest wygranie 12. rok z rzędu turnieju World Tour.

źródło: fivb.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2016-12-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved