Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PGE Skra zacznie przygotowania we wtorek

PGE Skra zacznie przygotowania we wtorek

fot. Katarzyna Antczak

Zespoły PlusLigi powoli wracają do pracy. Nie inaczej jest z PGE Skrą Bełchatów, która we wtorek spotka się na pierwszym treningu po kilkutygodniowej przerwie. Poprowadzi go już nowy szkoleniowiec, czyli Roberto Piazza. Jego asystentem będzie Michał Winiarski, który zadebiutuje w tej roli.

W międzysezonowej przerwie nie doszło do rewolucji kadrowej w bełchatowskim zespole, choć nie zabraknie w nim nowych twarzy. Zupełnie nowy będzie też duet trenerski, bowiem Philippe’a Blaina w roli pierwszego szkoleniowca zastąpił Roberto Piazza, zaś jego asystentem został Michał Winiarski, który po zakończeniu sportowej kariery zdecydował się przesiąść na ławkę trenerską. – Ma bardzo dobrego nauczyciela. Włoch jest doświadczonym trenerem i słynie z bardzo dobrego warsztatu, więc Michał będzie miał się od kogo uczyć. Uważam, że sam także przekaże chłopakom wiele cennych wskazówek, ponieważ pracował z wieloma bardzo dobrymi szkoleniowcami – powiedział prezes Konrad Piechocki. W pierwszym tygodniu bełchatowianie odbędą osiem jednostek treningowych. We wtorek i czwartek spotkają się na jednych zajęciach, w środę, piątek i sobotę będą trenować dwukrotnie. – Ten czas na pewno będzie bardzo interesujący dla nas wszystkich, będziemy się trochę poznawać, bo w zespole nastąpiło sporo zmian. Myślę, że wszystko ułoży się pozytywnie – dodał prezes bełchatowskiego klubu.Plan sparingów PGE Skry

W pierwszym tygodniu przygotowań bełchatowianie nie wskoczą od razu na najwyższe obroty. Powoli będą wdrażali się do cięższych treningów, przechodząc także badania lekarskie. – Pierwszy tydzień poświęcimy na badania i przygotowanie graczy do „najcięższej” pracy, jaka rozpocznie się wraz z drugim tygodniem – poinformował trener przygotowania PGE Skry, Wojciech Janas, od którego siatkarze już miesiąc przed pierwszym treningiem otrzymali do realizacji indywidualne programy. Janas po raz pierwszy poprowadzi drużynę na tym etapie. Rok temu, podobnie jak Robert Kaźmierczak, dołączył do zespołu pod koniec sierpnia, po zakończeniu igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. – Dla mnie będzie to kolejne wyzwanie, ponieważ słyszałem, że trener Piazza kładzie duży nacisk na przygotowanie taktyczne zespołu. Wiem, że spędza sporo czasu na analizie video i skrupulatnie wyciąga wnioski ze szczegółowych liczb. Czekam na nowe doświadczenia – zakończył statystyk bełchatowskiego zespołu.

 

źródło: skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved