Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Pewna wygrana Polek w sparingu z Azerbejdżanem

Pewna wygrana Polek w sparingu z Azerbejdżanem

fot. Michał Szymański

W pierwszym sparingowym meczu z reprezentacją Azerbejdżanu polskie siatkarki pewnie wygrały z reprezentacją Azerbejdżanu 5:0. Trener Jacek Nawrocki skorzystał z piętnastu zawodniczek będących na zgrupowaniu w Spale.

Polki rozpoczęły spotkanie od skutecznej gry blokiem, w której brylowały Agnieszka Kąkolewska i Malwina Smarzek–Godek i od prowadzenia 7:3.  W drugiej części seta gra, dzięki agresywnej zagrywce nieco się wyrównała i był już tylko 15:13. Od tego momentu Polki zwarły szeregi i po akcji pełnej nieporozumień zakończyły pierwszą partię.Drugi set rozpoczął się od skutecznej gry obu zespołów przy własnym przyjęciu. Taka gra trwała do stanu po 15, kiedy po udanej kiwce z drugiej piłki Joanny Wołosz Polki zaczęły wypracowywać przewagę. Grę zakończyła kolejną udaną kiwką  rozgrywająca reprezentacji Polski.

Po zmianie stron siatkarki z orzełkiem na piersi rozpoczęły od prowadzenia 3:0. Przy zagrywce Magdaleny Stysiak przewaga wzrosła do 6:1. W drugiej części seta Polki pokazały kilka efektownych obron i sprawnie skonstruowanych kontrataków. Seta zakończył autowy atak przeciwniczek.

W czwartej partii na boisku pojawiły się zawodniczki stojące do tej pory w kwadracie rezerwowych. Poza boiskiem pozostała jedynie Natalia Mędrzyk. Siatkarki z Azerbejdżanu wyszły na prowadzenie 6:4. W kolejnych trzech akcjach górą były gospodynie wychodząc na prowadzenie 7:6. Azerki odzyskały kontrolę prowadząc 18:12. Przy zagrywce Anny Stencel Polki odrobiły straty do jednego punktu. W wyrównanej końcówce górą były biało-czerwone.

Ostatnia partia rozpoczęła się od serii agresywnych zagrywek Weroniki Centki i udanych bloków. Polki bardzo szybko wypracowały wysoką przewagę 13:5. Mecz zakończyła atakiem z lewego skrzydła Martyna Łukasik.

Polska – Azerbejdżan 5:0
(25:19, 25:22, 25:18, 26:24, 25:17).

Polska: Wołosz, Smarzek-Godek, Wójcik, Kąkolewska, Stysiak, Alagierska, Stenzel (libero) oraz Twardowska, Górecka, Kowalewska, Łukasik, Centka, Fedusio, Stencel i Jagła (libero)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved