Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Petja Barakowa: Z niecierpliwością czekamy na Final Four Pucharu Polski

Petja Barakowa: Z niecierpliwością czekamy na Final Four Pucharu Polski

fot. Sylwia Lis-Dubiel

– Tego typu turnieje, w których można wygrać trofeum, zawsze wyzwalają dodatkową adrenalinę, niezależnie od tego, czy jest się mniej, czy bardziej doświadczoną zawodniczką. Zawsze też pojawia się presja, bo to są już finały, w których albo się wygrywa, albo odpada z rywalizacji. Wszystko zależy od tego, jaką dyspozycję pokaże się w danym dniu na boisku – powiedziała rozgrywająca Developresu Rzeszów Petja Barakowa.

Developres SkyRes kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Mecz z Energą MKS Kalisz był już szóstym z rzędu, w którym nie straciłyście nawet seta.Petja Barakowa: – Bardzo zależało nam na wygranej za trzy punkty i utrzymaniu drugiego miejsca w tabeli. Cieszy to, że po raz kolejny wygrałyśmy 3:0. Może nie był to tak szybki i jednostronny mecz, ale końcowy rezultat bardzo nas cieszy.

Od kilku tygodni utrzymujecie wysoką i stabilną formę. Powoli odliczacie już pewnie dni do pierwszego bardzo ważnego turnieju w tym sezonie – Pucharu Polski.

– Z dużą niecierpliwością oczekujemy na ten turniej. Dla mnie będzie on wyjątkowy chociażby dlatego, że po raz pierwszy będę miała okazję powalczyć o Puchar Polski. Jestem przekonana, że będziemy dobrze przygotowane do rywalizacji i zobaczymy, co się tam wydarzy.

W półfinale zagracie z ŁKS-em Commercecon Łódź i w tym sezonie już dwukrotnie pokonałyście ten zespół.

– Jesteśmy dobrej myśli, ale nikt nie powiedział, że będzie nam łatwo o sukces. Na pewno damy z siebie wszystko. Spodziewamy się bardzo zaciętej walki i będziemy mocno walczyć o zwycięstwo.

Mentalnie jesteście dobrze przygotowane do meczów o najwyższą stawkę?

– Jestem przekonana, że tak. Mamy swój plan na ten sezon, który konsekwentnie realizujemy. Ta druga część rozgrywek jest póki co bardzo dobra w naszym wykonaniu. Kontynuujemy zwycięską passę. Jeśli będziemy grać dalej konsekwentnie, to zarówno fizycznie, jak i mentalnie będziemy dobrze przygotowane do tych najważniejszych meczów sezonu.

Przed wyjazdem na finałowy turniej Pucharu Polski w Nysie czeka was jeszcze jedno spotkania ligowe w Bielsku-Białej. To będzie dla was ostatni sprawdzian formy przed PP?

– Myślę, że tak. Również w Bielsku będziemy walczyły o zwycięstwo. To nie jest tak, że wygrane w polskich rozgrywkach łatwo nam przychodzą, a przeciwniczki w meczach z nami poddają się bez walki. Tutaj w każdym spotkaniu trzeba mocno walczyć o swoje. Najpierw musimy dobrze przygotować się do rywalizacji z BKS-em, a potem już będziemy w pełni koncentrować się na Pucharze Polski.

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved