Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Petja Barakowa: Na boisku pokazałyśmy determinację

Petja Barakowa: Na boisku pokazałyśmy determinację

fot. Sylwia Lis-Dubiel

Spodziewałyśmy się, że to będzie dla nas bardzo trudne spotkanie. Na boisku pokazałyśmy jednak dużą determinację i wolę zwycięstwa. W pierwszym secie zawaliłyśmy końcówkę, bo do 19., czy 20. punktu walka była bardzo wyrównana. W decydujących piłkach rywalki były górą, a my nie wykorzystałyśmy swojej szansy na zwycięstwo – mówiła po wygranej 3:1 z Chemikiem Police Petja Barakowa.

W meczu z Chemikiem Police jedynie w pierwszym secie miałyście problemy, a potem już zdominowałyście rywalki.Petja Barakowa: – Spodziewałyśmy się, że to będzie dla nas bardzo trudne spotkanie. Na boisku pokazałyśmy jednak dużą determinację i wolę zwycięstwa. W pierwszym secie zawaliłyśmy końcówkę, bo do 19., czy 20. punktu walka była bardzo wyrównana. W decydujących piłkach rywalki były górą, a my nie wykorzystałyśmy swojej szansy na zwycięstwo. Potem jednak wzięłyśmy sprawy w swoje ręce i pokazałyśmy wszystkim, że bardzo zależy nam na wygranej. Jesteśmy teraz bardzo zadowolone i szczęśliwe ze zwycięstwa.

Co zaważyło na waszej wygranej?

– Na pewno byłyśmy bardzo zmotywowane, tym bardziej że zależy nam na jak najwyższym miejscu w tabeli po rundzie zasadniczej. Mamy wciąż kilkupunktową stratę do Chemika, ale po tym zwycięstwie jesteśmy pozytywnie nastawione. Chciałam też bardzo podziękować naszym wspaniałym kibicom, którzy przychodzą nas dopingować w coraz liczniejszym gronie i to wsparcie z trybun jest dla nas bardzo ważne.

Poprzednie dwa mecze kończyłyście po tie-breakach, więc pewnie odetchnęłyście z ulgą, że na koniec ciężkiego tygodnia nie musiałyście już rozegrać aż pięciu setów.

– Za nami rzeczywiście bardzo intensywny i wymagający tydzień w systemie niedziela-środa-niedziela. Tym bardziej cieszy to, że kończymy go cennym i efektownym zwycięstwem. Nie miałyśmy właściwie czasu na odpoczynek i regenerację, ale jak widać –  siły i energii nam nie zabrakło. Nie przeszkodziła nam w tym również długa podróż z Bydgoszczy. Rozegrałyśmy tam ciężki, ale najważniejsze, że zwycięski mecz.

Teraz możecie już spokojniej przygotować się do meczu w Łodzi z ŁKS-em Commercecon, z którym rywalizujecie obecnie o drugie miejsce w tabeli.

– To będzie nasz kolejny bardzo ważny pojedynek w styczniu. Praktycznie cały czas rozgrywamy teraz mecze, które mają duże znaczenie. ŁKS to również czołowy zespół w LSK, który podobnie jak my chciałby uzyskać bezpośredni awans do półfinału play-off. Dobrze, że możemy teraz wziąć głęboki oddech i mamy kilka dni na przygotowania do meczu. Wygrywając w dobrym stylu z Chemikiem Police, pokazałyśmy, że jesteśmy mocną drużyną, która chce zajść jak najwyżej.

Cały wywiad dostępny na lsk.pls.pl

 

źródło: lsk.pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved