Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Siatkarska Liga Narodów > W Peru i Portugalii powalczą o przepustkę do Ligi Narodów

W Peru i Portugalii powalczą o przepustkę do Ligi Narodów

fot. CEV

Sześć żeńskich reprezentacji w Peru i sześć męskich w Portugalii będzie rywalizować w turniejach Challenger Cup. Pretendenci do gry w Siatkarskiej Lidze Narodów rywalizować będą do niedzieli, kiedy to mecz finałowy wyłoni zwycięzcę. Ten spotka się w dwumeczu z najsłabszym zespołem tegorocznych rozgrywek o prawo gry w Lidze Narodów w przyszłym roku.

Nie jest łatwo dostać się do Siatkarskiej Ligi Narodów. Federacje Kontynentalne przeprowadziły wewnętrzne kwalifikacje, które wyłoniły drużyny ubiegające się o możliwość dołączenia do tych rozgrywek. W Europie była to Liga Europejska, z której dwa najlepsze zespoły zagrają w Challenger Cup, Afryka z kolei zrezygnowała z takiej możliwości i nie będzie miała reprezentanta w rozpoczynających się w środę turniejach.W stolicy Peru Limie spotkają się zespoły żeńskie. W grupie A rywalizować będą gospodynie, Kolumbia i Węgry, w grupie B zagrają Australia, Portoryko i Bułgaria. Po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy zagrają w sobotnich półfinałach, ale najważniejszy będzie rozgrywany w niedzielę finał. On wyłoni zespół, który zmierzy się w dwumeczu z najsłabszą drużyną tegorocznej Ligi Narodów siatkarek, czyli z Argentyną. Zwycięzca tego dwumeczu w przyszłym roku zagra w LN.

Terminarz turnieju Challenger Cup kobiet w Peru:
20.06
gr. A Peru – Kolumbia
gr. B Australia – Bułgaria
21.06
gr. A Kolumbia – Węgry
gr. B Portoryko – Australia
22.06
gr. A Węgry – Peru
gr. B Bułgaria – Portoryko
23.06
półfinały
24.06
mecz o 3. miejsce i finał


W portugalskim Matosinhos zagra sześć zespołów męskich. Grupę A utworzą Portugalia, Estonia i Kazachstan, w grupie B zagrają Kuba, Czechy i Chile. System rozgrywek jest identyczny jak u pań, niedzielny finał wyłoni zwycięzcę, który będzie walczył o miejsce w Lidze Narodów. O tym, kto będzie jego przeciwnikiem, zadecyduje ostatni weekend tegorocznych rozgrywek, obecnie najsłabszym zespołem z czterech tzw. „pływających” są Koreańczycy.

Terminarz turnieju Challenger Cup mężczyzn w Portugalii:
20.06
gr. A Portugalia – Estonia
gr. B Kuba – Czechy
21.06
gr. A Estonia – Kazachstan
gr. B Czechy – Chile
22.06 
gr. A Kazachstan – Portugalia
gr. B Chile – Kuba
23.06
półfinały
24.06
mecz o 3. miejsce i finał

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Siatkarska Liga Narodów, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved