Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pech dwóch niemieckich siatkarzy, kontuzja wykluczyła ich z mistrzostw Europy

Pech dwóch niemieckich siatkarzy, kontuzja wykluczyła ich z mistrzostw Europy

fot. FIVB

O prawdziwym pechu może mówić dwóch niemieckich zawodników szykujących się do rozpoczynających się już za tydzień mistrzostw Europy. Podczas sparingów z Finlandią, które przypomnijmy Niemcy wygrali dwa razy po 3:1, kontuzji doznali Egor Bogachev i Moritz Reichert. Trener Andrea Giani zareagował natychmiast, powołując dwóch nowych graczy Linusa Webera i Ivana Batanova.

Zarówno dla 20-letniego Egora Bogacheva, jak i o dwa lata starszego Moritza Reicherta miały to być pierwsze mistrzostwa Europy w seniorskiej karierze. Ten pierwszy brał w maju udział w zakończonych niepowodzeniem kwalifikacjach do mistrzostw świata U-21, które odbyły się w Berlinie. – Oczywiście dla mnie jest to bardzo przykra sytuacja. Pracowałem całe lato, aby móc zagrać na swoich pierwszych mistrzostwach Europy, ale niestety nie będzie mi to dane. Oczywiście życzę chłopakom powodzenia – mówi młody zawodnik Berlin Recycling Volleys.W ich miejsce Andrea Giani powołał młodych 18-letniego Linusa Webera i 17-letniego Ivana Batanova. Jednak nie jest jeszcze na 100% pewne, czy zagrają oni na turnieju w Polsce. Swoje szanse dostaną podczas sparingu z Belgią, który odbędzie się 19 sierpnia w Bremie. – Jestem podekscytowany i bardzo szczęśliwy. Chcę pokazać się z jak najlepszej strony i wykorzystać daną mi szansę – powiedział Batanov.

Niemcy swoje mecze podczas mistrzostw Europy rozegrają w Szczecinie, rywalami podopiecznych Andrei Gianiego będą Włosi, Czesi i Słowacy.

Zobacz również
Terminarz grupy B mistrzostw Europy

źródło: inf. własna, volleyball-verband.de

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved