Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paweł Zatorski: Teraz zaczyna się naprawdę mocna gra

Paweł Zatorski: Teraz zaczyna się naprawdę mocna gra

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dobrze, że mieliśmy ten trudny moment, bo teraz zaczyna się naprawdę mocna gra. Z Bułgarami i Iranem takie chwile naszego zacięcia będą wykorzystywane bezwzględnie – o ostatnim spotkaniu i najbliższych meczach mówił libero biało-czerwonych – Paweł Zatorski.

Nie bez problemu reprezentacja Polski rozprawiła się z Finami. Jak po meczu podkreślał Paweł Zatorski, ważne jest, aby wyciągnąć odpowiednie wnioski z przestojów i przegranej drugiej partii. Ten set nie przełożył się na dorobek punktowy, jaki nasza reprezentacja wyniosła z meczu, a może zaowocować w przyszłości. – Dobrze, że mieliśmy ten trudny moment, bo teraz zaczyna się naprawdę mocna gra. Z Bułgarami i Iranem takie chwile naszego zacięcia będą wykorzystywane bezwzględnie – mówił w rozmowie z Polsatem Sport libero reprezentacji Polski.Do konfrontacji z Polakami Tuomas Sammelvuo wystawił nieco odmieniony skład, jednak jak podkreśla nasz libero, biało-czerwoni spodziewali się tego manewru. – Nie było wielkiego zaskoczenia, wiedzieliśmy, że Finowie grają trzy mecze z rzędu. Dla nich ważniejszy jest ten mecz z Portoryko. Po spotkaniu z Kubą kładą wszystkie karty na stół i chcą awansować do drugiej rundy i mają na to spore szanse. Dlatego też w meczu z nami prawdopodobnie chcieli dać odpocząć swoim liderom, trochę im się plany w trakcie meczu pozmieniały, bo wykorzystywali wielu zawodników, ale w najbliższym meczu myślę, że będą grać o całą stawkę – kontynuował nasz zawodnik.

O zrealizowaniu założeń mówił również rozgrywający reprezentacji Polski. – Wygraliśmy trzy spotkania, nie tracąc punktów, co jest dość istotne. W meczu z Finami graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy mecz, oprócz drugiego seta, gdzie wpadliśmy w pułapkę własnych błędów -zaznaczył Fabian Drzyzga. Przed podopiecznymi Vitala Heynena dzień na regenerację i kluczowe spotkania fazy grupowej, o czym wspomniał nasz rozgrywający. – Teraz odpoczniemy, w niedzielę potrenujemy i naładujemy baterie na mecz z Iranem. Wiemy, że to będzie dla nas kluczowy mecz. Spodziewamy się takiej małej „wojenki”, bo rywalizacje z chłopakami z Iranu są zawsze ciekawe – podsumował Fabian Drzyzga.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved