Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Początek rozgrywek jest bardzo ważny i zarazem trudny

Paweł Zatorski: Początek rozgrywek jest bardzo ważny i zarazem trudny

fot. Aleksandra Twardowska

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonując 3:0 KPS Stocznię Szczecin, odniosła drugie zwycięstwo w sezonie. – Ten początek rozgrywek jest bardzo ważny, ale też i trudny zarazem – powiedział po środowym meczu libero Paweł Zatorski. – Faworyci nie będą mieli łatwo, dlatego cieszymy się z tych dwóch zwycięstw – dodał podwójny mistrz świata.

Libero wicemistrza Polski przyznał, że mimo wyniku 3:0 w środę nie był to łatwy mecz. – Wcale nie było łatwo, trochę narobiliśmy sobie sami problemów w pierwszym secie. Mimo prowadzenia daliśmy się dogonić rywalom. Myślę, że ten set był przełomowym momentem meczu. W trzecim secie również nastąpiło małe rozluźnienie, kilka dobrych zagrywek Bartka Kurka i Stocznia nas doszła – analizował Paweł Zatorski. – Może lepiej, że tak się stało, bo takie mecze na styku na pewno nam się przydadzą, szczególnie z dobrym przeciwnikiem – dodał. Przyznał jednocześnie, że jego zespół nie do końca wiedział, czego się spodziewać po KPS-ie Stoczni. – Jechaliśmy tutaj trochę w nieznane. Grając w reprezentacji Polski, spotykaliśmy się z większością tych zawodników, wiedzieliśmy, czego możemy się spodziewać indywidualnie. Trudno jednak było się spodziewać czegokolwiek po Stoczni Szczecin jako zespole. Wykorzystaliśmy na pewno jej słabości w przyjęciu. Widać, że ma jeszcze duże rezerwy w tym elemencie. To był klucz do sukcesu, właśnie nasza zagrywka, a potem już wszystkie elementy po kolei – powiedział Paweł Zatorski.



Po wygranych nad MKS-em Będzin i Stocznią ZAKSA jest liderem tabeli. – Ten początek ligi jest bardzo ważny, ale też i trudny zarazem. Było to widać po pierwszym meczu PGE Skry z Chemikiem Bydgoszcz czy po dyspozycji Resovii. Faworyci nie będą mieli łatwo, dlatego cieszymy się z tych dwóch zwycięstw – ocenił Zatorski. Właśnie z Chemikiem Bydgoszcz ZAKSA zmierzy się już w piątek na inaugurację trzeciej kolejki. – Chemik na pewno jest podbudowany zwycięstwami. Ma dobry zespół, grają tam doświadczeni zawodnicy połączeni z młodymi i żądnymi gry i rywalizacji. Dlatego szykujemy się na trudny mecz już w piątek – nie ukrywa libero ZAKSY.

Paweł Zatorski przyznał także, że po mistrzostwach świata nie było dużo czasu na odpoczynek. – Nie było za bardzo czasu na regenerację. Po mistrzostwach odpoczęliśmy praktycznie trzy, cztery dni z rodziną. Potem był już wyjazd. Wcześniej oczywiście były jeszcze inne obowiązki, jak kolacje, śniadania u prezydenta, premiera, sponsorów. Później już szybko zaczęliśmy treningi, bo graliśmy mecz z MKS-em Będzin – opowiedział mistrz świata. – Ostatnie lata wpłynęły na pewno na moją pewność siebie. Na doświadczenie zadziałało już pierwsze mistrzostwo świata, a to drugie tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, żeby robić dalej to, co robię z ogromną przyjemnością. Nie spodziewałem się, że powtórzę tak duży sukces. Było mi to dane i czemu nie zrobić tego kolejny raz i będę dążył do tego, żeby za wszelką cenę być w tej reprezentacji i grać o najwyższe cele – dodał.

Na mundialu Paweł Zatorski został wyróżniony nagrodą dla najlepszego libero imprezy. – To jest rzeczywiście miłe. Napisałem potem do Jeni Grebennikova, bo jesteśmy w kontakcie, iż miałem szczęście, że go nie było, bo pewnie to on by wtedy tradycyjnie dostał tą nagrodę. Cieszę się, że udało mi się zagrać dobry turniej i nie chcę tutaj udawać fałszywej skromności, bo wiem, iż wszyscy zagraliśmy dobry turniej i zasłużyliśmy na złoto – powiedział. Teraz jednak przed Pawłem Zatorskim i całą reprezentacją kolejny cel, igrzyska olimpijskie. – Marzymy oczywiście o wielkich tytułach, nie mamy jeszcze medalu olimpijskiego. Wiemy, jak trudno będzie najpierw przede wszystkim zakwalifikować się do tych igrzysk i potem już walczyć o medale. To jest specyficzny turniej i musimy liczyć się z tym, że może nie być tak kolorowo jak na mistrzostwach świata. Oczywiście zrobimy wszystko, by wypaść jak najlepiej – zakończył.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-10-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved