Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Musimy walczyć o swoje

Paweł Zatorski: Musimy walczyć o swoje

fot. Aleksandra Twardowska

Pierwszym hitowym starciem nowego sezonu PlusLigi był pojedynek Asseco Resovii z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Zwycięsko z tego starcia wyszli gracze z Kędzierzyna-Koźla, pokonując rywali 3:1. – Walczyliśmy o to zwycięstwo i je wywalczyliśmy. Resovia nam tego meczu nie oddała – przyznał po spotkaniu libero mistrzów Polski, Paweł Zatorski.

Jedno z najciekawszych spotkań trzeciej kolejki z pewnością nie zawiodło. Chociaż ekipa ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Podkarpacia wywiozła trzy punkty, to wygrana nie przyszła im łatwo. – Walczyliśmy o to zwycięstwo i je wywalczyliśmy. Resovia nam tego meczu nie oddała – podsumował Paweł Zatorski. Libero kędzierzyńskiej ekipy podkreślił, jak ważna była skuteczna gra w kontrataku. – Graliśmy mądrze w kontrach, nabijaliśmy piłkę na blok i wykorzystywaliśmy przeciwnika, żeby piłka wróciła do nas i żebyśmy mogli kontynuować naszą grę. Moim zdaniem jest to dobry kierunek naszej gry i to przynosi efekt.Przed sezonem ZAKSA Kędzierzyn-Koźle przeszła sporo zmian, jednak najważniejszymi z nich były rotacje na pozycji trenera i atakującego. Nowym szkoleniowcem mistrzów Polski został Andrea Gardini, a Maurice Torres zastąpił Dawida Konarskiego. – Mamy swoje niedoskonałości, a nasza gra różni się delikatnie od tego, co prezentowaliśmy w poprzednim sezonie, nasz zespół wygląda teraz odrobinę inaczej. Musimy sobie z tym radzić, walczymy – na szczęście na razie zwycięsko – wyjaśnił libero ZAKSY. Zespół z Kędzierzyna-Koźla w tym spotkaniu świetnie poradził sobie w ataku, notując 54 proc. skuteczności i wydaje się, że gra zespołowa mistrzów Polski pokazuje, że zdecydowanie będą liczyć się w walce o obronę tytułu.

Paweł Zatorski przyznał jednak, że w tym sezonie walka o medale może być wyrównana. – Ja nie chcę oceniać naszych przeciwników. Myślę, że Asseco Resovia znów będzie aspirowała do walki o najwyższe cele. To, kto zajmie które miejsce… Takie rzeczy przewidywał kiedyś tylko Jan Such. (śmiech) Musimy na pewno walczyć o swoje. Zdaję sobie sprawę, że ten sezon nie będzie tak płynny w porównaniu do poprzednich dwóch lat w naszych wykonaniu. Mamy multum meczów do zagrania i na pewno będzie ciężko, żeby cały czas utrzymywać się w czubie – zapowiedziała ostoja defensywy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-10-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved