Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Musimy budować naszą nową jakość

Paweł Zatorski: Musimy budować naszą nową jakość

fot. Klaudia Piwowarczyk

Za reprezentacją Polski już pierwsze sparingi. Biało-czerwoni dwukrotnie przed publicznością zmierzyli się z Kanadyjczykami, rozegrali również z nimi spotkanie zamknięte dla kibiców. W opolskim Okrąglaku pokonali zespół z Ameryki Północnej 3:2. – Wiedzieliśmy, z kim gramy, pomimo tego, że oni mają braki w swoim składzie, to wszyscy zawodnicy, którzy są na boisku, poczynili duży postęp. Cieszymy się z tego zwycięstwa, zwłaszcza że wróciliśmy ze stanu 0:2 – mówił po drugim pojedynku libero polskiej kadry, Paweł Zatorski.

Najpierw w katowickim Spodku, a potem w opolskim Okrąglaku polscy siatkarze mierzyli się z reprezentacją Kanady. O wiele lepiej wypadł ten drugi sprawdzian, w którym ekipa znad Wisły triumfowała 3:2. – Kanada to jest drużyna, która bardzo podniosła swój poziom na przestrzeni ostatnich lat. Wiedzieliśmy, z kim gramy, pomimo tego, że oni mają braki w swoim składzie, to wszyscy zawodnicy, którzy są na boisku, poczynili duży postęp. Cieszymy się z tego zwycięstwa, zwłaszcza że wróciliśmy ze stanu 0:2 – ocenił Paweł Zatorski. Libero na parkiecie pojawił się w trzecim secie, ale jak przyznał – właśnie taki był plan na ten mecz. – Wiedzieliśmy, jak będzie wyglądał ten mecz – dwa pierwszy sety graliśmy w zupełnie innym składzie, kolejne w innym. Cieszymy się, że wygraliśmy, a mi było ciężko wrócić po tygodniowej przerwie po sezonie klubowym do grania. Na pewno nie było łatwo, bo przez ten czas nie miałem kontaktu z piłką, ale na szczęście z dużą przyjemnością spędziliśmy ten czas razem na boisku – podkreślił libero polskiej kadry. 

 

Paweł Zatorski jak do tej pory jest jednym z ostatnich graczy, którzy dołączyli do kadry. Dopiero kilkanaście dni temu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zakończyła sezon klubowy i libero jest jednym z reprezentantów Polski, którzy przed startem Ligi Narodów dostali trochę wolnego. – Dopiero co dołączyłem do drużyny, odbyłem zaledwie jeden trening, a teraz mecz. Cieszę się, że po raz kolejny jestem w reprezentacji i musimy walczyć, budować naszą nową jakość w tym sezonie. Moim zdaniem na nowych zasadach, z nowym trenerem i mam nadzieję, że ta przebudowa nie będzie jednoroczna i będzie trwała kilka lat i przyniesie oczekiwane efekty – podsumował swoje wrażenia siatkarz, który dopiero kilka dni temu miał okazję poznać nowego selekcjonera, Vitala Heynena. – Ciężko mi się wypowiadać na temat pierwszych wrażeń. Przez te dwa dni zobaczyłem tyle, ile się dowiedziałam o Vitalu Heynenie przez rozmowy telefoniczne i z meczów przeciwko jego poprzednim drużynom. Widać, że lubi dawać dużo rad. Myślę, że to jest dobre, zawsze mówi to, co myśli, jest bardzo otwarty dla swojej drużyny i zobaczymy, jak ta współpraca będzie się układała dalej – przyznał Paweł Zatorski.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved