Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Marzę o kwalifikacji olimpijskiej i medalu ME

Paweł Zatorski: Marzę o kwalifikacji olimpijskiej i medalu ME

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Marzę o tym, abyśmy zakwalifikowali się na igrzyska olimpijskie oraz o medalu w mistrzostwach Europy, najlepiej tym najładniejszym. Wiem, że będzie to trudne zadanie do zrealizowania. Ale od początku zgrupowania robimy wszystko na treningach, aby w trakcie turniejów wypadać jak najlepiej – powiedział Paweł Zatorski, libero reprezentacji Polski.

Mistrzowie świata niebawem rozpoczną sezon reprezentacyjny. Czeka ich w nim sporo grania, a poprzeczka będzie zawieszona dość wysoko, bowiem od podopiecznych Vitala Heynena kibice będą oczekiwali wygranych. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że każda porażka będzie wytykana. Jednak takie jest życie sportowca. Cieszymy się, że siatkówka w naszym kraju jest tak popularna. Myślę, że każdy z nas da z siebie wszystko. Zarówno indywidualnie, jak i drużynowo będziemy starali się wypaść jak najlepiej. Zapewne będzie dużo rotacji podczas Ligi Narodów. Ale w poprzednim sezonie pokazaliśmy, że obojętnie w jakim zestawieniu byśmy nie grali, to zawsze wychodzimy na boisko i walczymy o zwycięstwo. Nie będziemy tego zmieniać – podkreślił Dawid Konarski, który nie ukrywa, że głównym zadaniem biało-czerwonych będzie wywalczenie przepustek na igrzyska olimpijskie. – Wszyscy wiemy, że głównym celem na ten sezon jest kwalifikacja olimpijska. Turniej w Gdańsku będzie najważniejszy. Później odbędą się mistrzostwa Europy, a na koniec ten, kto dożyje, to zagra w Pucharze Świata – dodał mistrz świata z 2018 roku.Mistrzostwo świata wywalczone przez biało-czerwonych w minionym roku rozbudziło w nich apetyty na kolejne sukcesy. Nie ukrywają, że wierzą w szybką kwalifikację olimpijską oraz w sukces w czempionacie Starego Kontynentu. – Marzę o tym, abyśmy zakwalifikowali się na igrzyska olimpijskie oraz o medalu w mistrzostwach Europy, najlepiej tym najładniejszym. Wiem, że będzie to trudne zadanie do zrealizowania. Ale od początku zgrupowania robimy wszystko na treningach, aby w trakcie turniejów wypadać jak najlepiej. Oczywiście, nigdy nie można być pewnym efektu końcowego i sukcesu – zaznaczył Paweł Zatorski, który nie miał zbyt dużo czasu na odpoczynek po wyczerpującym sezonie ligowym. Jednak nie narzeka na napięty harmonogram i zapowiada, że w kadrze będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. – Nikt nas specjalnie nie musi motywować do pracy. Flaga na koszulce jest wystarczającym bodźcem do tego, żeby będąc nawet skrajnie zmęczonym po trudnym sezonie ligowym, przyjechać z uśmiechem na kolejne zgrupowanie reprezentacji i na każdym treningu dawać z siebie wszystko – zakończył libero mistrza Polski.

źródło: inf. własna, Polska Siatkówka

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved