Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zatorski: Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni

Paweł Zatorski: Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Na pewno chcieliśmy wygrać, chociaż wiedzieliśmy, że wynik w tym spotkaniu nic nie zmieni, ale trener przestrzegał nas, żebyśmy nie myśleli o tym meczu tak, że jest on o nic. Za pasem faza play-off i naprawdę chcieliśmy walczyć o pełną pulę – mówił po gładkiej porażce z Asseco Resovią Rzeszów w ostatniej kolejce rundy zasadniczej Paweł Zatorski, libero ZAKSY i reprezentacji Polski.

Niezbyt dobrze zakończyliście rundę zasadniczą. 0:3 w meczu kończącym tę fazę rozgrywek chyba nie może być powodem do dumy. Resovii to zwycięstwo przyszło nadspodziewanie łatwo.Paweł Zatorski: – Na pewno chcieliśmy wygrać, chociaż wiedzieliśmy, że wynik w tym spotkaniu nic nie zmieni, ale trener przestrzegał nas, żebyśmy nie myśleli o tym meczu tak, że jest on o nic. Za pasem faza play-off i naprawdę chcieliśmy walczyć o pełną pulę, ale Resovia zagrała świetnie. Liczby mówią same za siebie – w drugim secie rywale „wykręcili” niesamowity procent skuteczności w ataku – 93 procent. To mogło zrobić wrażenie. Niestety nie udało nam się przeciwstawić rzeszowianom w tym pojedynku.

Naprawdę daliście z siebie sto procent? Momentami wyglądało to tak, jak byście delikatnie się oszczędzali.

– Nie możemy powiedzieć, że nam się nie chciało. Jesteśmy profesjonalistami i naprawdę chcieliśmy tutaj wygrać seta, zdobyć punkty czy zwyciężyć w całym meczu. Na tym nam zależało, tym bardziej że to nasza pierwsza porażka w sezonie w trzech setach. Nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni i nie lubimy przegrywać w taki sposób. Bardzo żałujemy, że tak się stało, ale zaraz startuje faza play-off i skupiamy się już na półfinale.

W rundzie zasadniczej zanotowaliście cztery porażki, dwie z Asseco Resovią i dwie ze Skrą Bełchatów. Czy ten fakt może mieć jakiś wpływ w decydujących meczach?

– Musimy poczekać na to, co zrobi Skra, może nie będzie chciała grać z nami (PGE Skra Bełchatów rozgrywała mecz dzień później, ale ostatecznie wygrała pojedynek z Effectorem Kielce i w półfinale zmierzy się z Asseco Resovią – przyp. red.). Bez względu na to, z kim przyjdzie nam się zmierzyć, musimy pokazać się z jak najlepszej strony i tylko na tym nam zależy w tej chwili. Mam nadzieję, że kontynuacja tego sezonu będzie dla nas pomyślna.

Czy nie wydaje ci się trochę dziwne to, że ostatnia kolejka rundy zasadniczej nie jest rozgrywana przez wszystkie zespoły w jednym terminie, tak jak było to w poprzednich sezonach?

– Tak, to trochę dziwna decyzja, ale nie mamy na to wpływu. Skra teoretycznie mogłaby sobie wybrać rywala, ale musimy pamiętać o tym, że takie sytuacje się mszczą i mam nadzieję, że wszystko rozstrzygnie się w sportowej walce.

Sezon po zdobytym mistrzostwie wydaje się być chyba trudniejszy dla was. Panuje bowiem zasada „bij mistrza” i zawsze na pojedynek z mistrzem Polski zespoły mobilizują się jeszcze bardziej. Jak to wygląda z twojej perspektywy?

– Nie jest łatwo. My się jednak cieszymy z tego, jak graliśmy do tej pory, bo ten sezon, jak dotychczas, jest dla nas udany. Kontuzja Kevina Tillie trochę wpłynęła jednak na naszą grę. Czasami brakuje zmiany na tej pozycji, ale mamy naprawdę dobrych przyjmujących, bo zarówno Rafał Buszek, jak i Sam Deroo to zawodnicy ze światowej klasy i wierzymy, że w takim składzie będziemy walczyć o mistrzostwo Polski.

Rozumiem, że niepowodzenie w Lidze Mistrzów już dawno wyrzuciliście z głów i to, że odpadliście w I rundzie play-off, pomimo pewnego triumfu w grupie, nie siedzi gdzieś z tyłu głowy?

– Oczywiście. Już o tym nie myślimy, to jest za nami. W tej chwili pozostały tylko decydujące mecze w PlusLidze i tylko to się liczy. Z tego co wiemy, to mają być one skrócone, a więc do końca sezonu zostało już niewiele, dlatego też wszystkie swoje myśli kierujemy, jak na razie, w kierunku półfinału.

Kto będzie mistrzem Polski w 2017 roku?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved