Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Czuliśmy się, jakbyśmy grali w Polsce

Paweł Zatorski: Czuliśmy się, jakbyśmy grali w Polsce

fot. Klaudia Piwowarczyk

Biało-czerwoni w niedzielę przy głośnym dopingu licznej polskiej publiczności bardzo pewnie pokonali Holandię i mogą już szykować się do meczu z Czechami.  Radości po tym spotkaniu nie ukrywał Paweł Zatorski, który był zachwycony atmosferą.

Libero reprezentacji Polski był po ogromnym wrażeniem biało-czerwonej publiczności. Mecz był rozgrywany w Rotterdamie, ale holenderscy fani zostali zupełnie zagłuszeni przez Polaków. – Nie potrzebowaliśmy żadnej dodatkowej motywacji. Trener nam w szatni powiedział, że to co się dzieje w hali i to co się wydarzy w trakcie meczu, to coś niesamowitego. Rzeczywiście tak było i dziękujemy tym wszystkim fantastycznym ludziom, którzy przybyli do Rotterdamu – komplementował fanów Paweł Zatorski.  Czuliśmy się, jakbyśmy grali w Polsce, a nawet było niekiedy jeszcze głośniej, niż w Polsce  – dodał dwukrotny mistrz świata.Oranje starali się nawiązać walkę, ale nie byli w stanie znaleźć argumentów na znacznie lepiej dysponowanego przeciwnika. Biało-czerwoni zanotowali aż 62% skuteczności ataku przy 52% rywali, pokazali także swoją siłę w bloku(12:3). W asach serwisowych było 6:3. Polacy lepiej także przyjmowali notując 71% odbioru pozytywnego i 39% perfekcyjnego przy odpowiednio 37% i 23% Holendrów.  – My zagraliśmy nie jakoś rewelacyjnie, ale i Holendrzy wcale nie grali dobrej siatkówki. Oni w wielu momentach mieli problemy, żeby  przebić zagrywkę, żeby przyjąć nasz serwis. Od tego wszystko się zaczynało, a my później wykańczaliśmy swoje akcje – ocenił Paweł Zatorski.

Libero ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski w ostatnich dniach borykał się z problemami z nadgarstkiem. Nie wystąpił w meczu ze Słowenią, ale w niedzielę już zagrał. – Jest poprawa w porównaniu do ostatnich dwóch dni. Nie jest może jeszcze rewelacyjnie, ale na tyle dobrze, że mogę grać i cieszę się, że mogę być na boisku – powiedział o swoim stanie zdrowia Zatorski. W niedzielę odebrał 12 zagrywek (75% przyjęcia pozytywnego i 33% perfekcyjnego).

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved