Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zatorski: Cieszymy się, że wróciliśmy do gry

Paweł Zatorski: Cieszymy się, że wróciliśmy do gry

fot. Klaudia Piwowarczyk

Problemy zdrowotne reprezentantów Polski nie przeszkodziły biało-czerwonym w zwycięstwie nad Bułgarią. Drugi pojedynek Polaków w Ningbo nie stał jednak na zbyt wysokim poziomie. – Cieszymy się, że również w takich warunkach potrafiliśmy pokazać swoją wyższość nad drużyną, która zawsze jest niebezpieczna, szczególnie w takich miejscach, gdzie te warunki im odpowiadają. Pusta hala, cisza bardziej im odpowiada niż nam – przyznał Paweł Zatorski.

Podopieczni Vitala Heynena po porażce z Francją nie najlepiej weszli również w mecz przeciwko Bułgarom. Po przegranym pierwszym secie Polacy zaczęli odwracać sytuację i wygrali trzy kolejne odsłony, sięgając po cenne zwycięstwo za komplet punktów. – Spodziewaliśmy się, że to nie będzie łatwe spotkanie tym bardziej po tym, co nas spotkało. Całą noc praktycznie nie spaliśmy z dużymi rewolucjami, dzisiaj z gorączką. Cieszymy się, że również w takich warunkach potrafiliśmy pokazać swoją wyższość nad drużyną, która zawsze jest niebezpieczna, szczególnie w takich miejscach, gdzie te warunki im odpowiadają. Pusta hala, cisza bardziej im odpowiada niż nam – przyznał Paweł Zatorski.



Polacy w sobotnim meczu nie ustrzegli się błędów, tylko w polu zagrywki pomylili się 19 razy. – Cieszymy się, że wróciliśmy do gry, bo pierwszy set wyraźnie nie szedł po naszej myśli, Vital dawał nam do zrozumienia, że nie gramy jak on by chciał, my to również czuliśmy. Już na początku seta zepsuliśmy kilka łatwych zagrywek, tak samo jak to miało miejsce wczoraj. To nie jest jego taktyka. Później zaczęliśmy wracać do naszej gry, pozwolił na trochę więcej ryzyka w polu serwisowym i o dziwo wtedy zaczęliśmy popełniać mniej błędów i ta gra się stabilizowała – skomentował libero reprezentacji Polski.

Na zakończenie turnieju Polaków czeka starcie z gospodarzami. Chińczycy, tak jak biało-czerwoni, w Ningbo wygrali z Bułgarami i przegrali z Francuzami. – Już zaraz będziemy myśleć o kolejnym spotkaniu. Pamiętamy zeszłoroczne spotkanie z Chińczykami. Jest to drużyna silna fizycznie, już przed wylotem do Chin byliśmy przestrzegani że oni bardzo ryzykują na zagrywce i w ataku. Często piłka nie trafia boisko. Mamy nadzieję, że przetrzymamy ten ich napór i wynik będzie korzystny dla nas – zakończył Zatorski.

źródło: opr. własne, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved