Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Igrzyska Olimpijskie > Paweł Zatorski: Chłodny prysznic nam się przyda

Paweł Zatorski: Chłodny prysznic nam się przyda

fot. Klaudia Piwowarczyk

Polscy siatkarze nie zdołali odnieść kolejnego, już czwartego zwycięstwa w igrzyskach olimpijskich. W przedostatnim meczu grupowym biało-czerwonym skutecznie postawili się siatkarze sbornej. – Oczywiście marzymy o medalu, ale wiemy, jak długa droga jeszcze do niego – powiedział po przegranym w tie-breaku spotkaniu z Rosją libero polskiej reprezentacji, Paweł Zatorski.

Mimo wygranej siatkarze z Rosji nie wyprzedzili polskiej reprezentacji w tabeli grupy B. Podopieczni Stephane’a Antigi obecnie plasują się na drugim miejscu, za Argentyną, która jednak ma taką samą liczbę punktów. Rosjanie do biało-czerwonych tracą jedno oczko. – Ciągle walczymy o pierwsze miejsce w grupie i oczywiście marzymy o medalu, ale wiemy, jak długa droga jeszcze do niego. Tak więc nie napalamy się, mamy za niedługo mecz z Kubą i on zdecyduje, które miejsce w grupie zajmiemy i na kogo trafimy w ćwierćfinale – stwierdził po sobotnim spotkaniu Paweł Zatorski. – Szkoda, bo często nie mogliśmy zrobić przejścia, gdy piłka była w miarę dobrze dograna do siatki. To jest właśnie siłą Rosjan, że mają bardzo dobry blok i ciężko gra się przeciwko nim chłopakom na skrzydłach i na środku również, ponieważ ich środkowi bardzo dobrze się przesuwają – dodał libero reprezentacji Polski. Rywale blokiem nie zdobyli dużo więcej punktów niż biało-czerwoni (10:8), ale uruchamiali ten element w ważnych momentach, co dawało im przewagę.Przed polskimi siatkarzami ostatni mecz grupowy z Kubą, a następnie będą oni mogli przygotowywać się do ćwierćfinału igrzysk olimpijskich. – Myślę, że mamy dobry materiał do wyciągania wniosków i może taki chłodny prysznic, może nie tak bardzo zimny, ale chłodny nam się przyda – podsumował mecz z Rosjanami Zatorski. – W tym meczu zagraliśmy jak nie my, bo w tym turnieju przeważnie graliśmy dobrze te pierwsze sety, szczególnie w ostatnim meczu z Argentyną, z Iranem również. W sobotę wyszliśmy jakby trochę ospali, mam nadzieję, że w meczu z Kubą się to nie powtórzy – dodał w rozmowie z TVP Sport.

Bliski olimpijskiego rekordu w zdobyczy punktowej w meczu z Rosjanami był Bartosz Kurek. Atakujący polskiej kadry zdobył dla swojego zespołu 36 punktów. Rekord należy do Niemca – Georgiego Grozera, który w igrzyskach olimpijskich w Londynie zdobył o trzy punkty więcej. – Bardzo się cieszę, że Bartek kończy dużo piłek. Musimy grać wszystkimi chłopakami, żeby ten blok rywali jednak nie przesuwał się w ciemno do niego. Mam nadzieję, że tak będziemy grać – zakończył Paweł Zatorski.

źródło: inf. własna, TVP Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Igrzyska Olimpijskie, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-08-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved