Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny zostanie dyrektorem sportowym

Paweł Zagumny zostanie dyrektorem sportowym

fot. Katarzyna Antczak

Paweł Zagumny po zakończeniu kariery sportowej zostanie dyrektorem sportowym ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej, a trenerem będzie Stephane Antiga – informuje Warszawa.wyborcza.pl.

Serwis ten potwierdził informację w klubie. Zarówno Paweł Zagumny, jak i nowy trener Stephane Antiga (były selekcjoner reprezentacji Polski zastąpi na tym stanowisku Jakuba Bednaruka) podpiszą dwuletnie umowy – stanie się to po ostatnim meczu sezonu. – To była decyzja Pawła – powiedziała prezes Politechniki Jolanta Dolecka. Rozmawialiśmy niedawno. Powiedział, że już się w swojej karierze nagrał i mu wystarczy. Szkoda, choć rozumiem jego wybór. Oficjalnie pożegnamy się w kwietniu.O moim zdrowiu i kontuzjach można by mówić długo – przyznał w rozmowie ze „Stołeczną” Zagumny. – Nie mam już tyle sprawności, by grać tak, jak bym chciał. Stąd decyzja, by zejść z parkietu. Czas na młodszych.

„Magnesem” dla Zagumnego było zatrudnienie Stephane’a Antigi. Prezes Dolecka potwierdziła również jego zatrudnienie. Trzy lata temu Francuz zdobył z reprezentacją Polski mistrzostwo świata, a z kadrą rozstał się po nieudanych igrzyskach olimpijskich i porażce w ćwierćfinale. Obecnie prowadzi reprezentację Kanady, zamierza łączyć obie funkcje.

źródło: warszawa.wyborcza.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved