Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Zabrakło sportowego cwaniactwa i „chłodnej głowy”

Paweł Zagumny: Zabrakło sportowego cwaniactwa i „chłodnej głowy”

fot. archiwum

W piątkowym spotkaniu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonała AZS Politechnikę Warszawską 3:0. – Myślę, że zabrakło konsekwencji. Nie wykorzystaliśmy kilku piłek w kontrataku – mówił po spotkaniu rozgrywający stołecznej drużyny, Paweł Zagumny.

Nie udało się wygrać z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, czego zabrakło w grze AZS-u?

Paweł Zagumny: – Myślę, że zabrakło konsekwencji. Nie wykorzystaliśmy kilku piłek w kontrataku. Broniliśmy dużo ataków ZAKSY, ale w kontrataku nie byliśmy skuteczni. Zabrakło sportowego cwaniactwa i „chłodnej głowy”.Znowu w Kędzierzynie-Koźlu, tyle tylko, że tym razem gra pan w przeciwnej drużynie. Jak się wraca do tego miasta?

Spędziłem w Kędzierzynie-Koźlu pięć wspaniałych lat. Myślę, że mogę być zadowolony z tego, co tutaj zrobiłem. Zdobyłem kilka medali, dwa Puchary Polski, także nie ma się czego wstydzić. Zawszę będę wracał do Kędzierzyna-Koźla z wielkim sentymentem, mam tutaj wielu znajomych, z kibicami ZAKSY zawsze miałem dobry kontakt. Tym razem grałem przeciwko drużynie z Opolszczyzny, ale zostałem dobrze przyjęty, więc jest to miejsce, do którego zawsze będę wracał z przyjemnością.

Jaką drużyną jest AZS Politechnika Warszawska?

Tworzymy nowy zespół, cały czas się zgrywamy. Sprawdzamy się jako drużyna w różnych sytuacjach, w meczach dobrych, w meczach złych. Uważam, że zespół ma ogromy potencjał. Cały czas pracujemy nad tym, aby się rozwijać i jako drużyna grać coraz lepiej.

Jak się panu układa współpraca z trenerem Jakubem Bednarukiem, który jest pana kolegą z boiska?

Zgadza się, jest to mój kolega z boiska. Graliśmy razem w reprezentacji, później w drużynie z Radomia. Cały czas się docieramy. Ja muszę poznać styl pracy Kuby, Kuba musi poznać mnie. Na razie wszystko jest w jak najlepszym porządku. Wspólnie będziemy się starać, aby grać jak najlepiej, zdobywać kolejne punkty, wygrywać jak najwięcej spotkań, po prostu grać dobrą siatkówkę.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved