Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Wyszedł nam ten mecz taktycznie

Paweł Zagumny: Wyszedł nam ten mecz taktycznie

fot. Aleksandra Tarkowska

Zwycięstwem zakończyli 2015 rok siatkarze AZS-u Politechniki Warszawskiej, pewnie pokonując w trzech setach ekipę Jastrzębskiego Węgla. – Udany mecz w naszym wykonaniu, cieszymy się z wygranej na koniec roku. Sprawiliśmy sobie i kibicom naszej drużyny fajny prezent – powiedział po spotkaniu atakujący gospodarzy, Michał Filip.

Od pierwszej piłki sytuację na boisku kontrolowali podopieczni trenera Jakuba Bednaruka. – Dzięki dobremu przyjęciu mogliśmy uruchomić grę środkiem, to było kluczowe – mówił opiekun inżynierów. Nieobecnego z powodu problemów zdrowotnych Guillaume’a Samikę z powodzeniem zastąpił Jakub Radomski, który razem z libero warszawskiej drużyny, Maciejem Olenderkiem, podtrzymywał wysoki procent przyjęcia zagrywki. Gospodarze premierową partię wygrali do 21.W przekroju całego meczu to właśnie dobre przyjęcie, a co za tym idzie, wysoka skuteczność w ataku środkowych Politechniki decydowały o tym, iż gospodarzom łatwiej było wyprowadzać pierwszą akcję. – Wyszedł nam ten mecz taktycznie, sprawdziło się to, co sobie założyliśmy. Dzięki temu łatwiej nam się grało. Prócz tego znakomita była dyspozycja naszych środkowych oraz bardzo wysoki procent w ataku, to pomagało w grze – podsumował spotkanie kapitan inżynierów Paweł Zagumny. Znakomity mecz rozegrał młody środkowy Bartłomiej Lemański, który zakończył mecz ze stuprocentową skutecznością w ataku oraz sześcioma blokami na swoim koncie. – Cieszę się ze zwycięstwa, dobrze weszliśmy w mecz, a to było bardzo ważne dla przebiegu gry. Drużyna zagrała świetnie w przyjęciu, dzięki czemu nam, środkowym, było o wiele łatwiej wybierać dogodne kierunki w ataku – powiedział gracz AZS-u Politechniki Warszawskiej. Druga odsłona zakończyła się również na korzyść gospodarzy – 25:21.

Zza band mecz oglądał kontuzjowany przyjmujący stołecznych Paweł Halaba. Chłopaki zagrali super mecz, cieszą trzy punkty. Nie mogę się doczekać powrotu na boisko, z nogą jest już coraz lepiej, po nowym roku będzie wiadomo więcej – powiedział. Trzeci set równie pewnie padł łupem akademików z Warszawy, tym razem 25:19. Na koniec młody przyjmujący pokusił się o życzenia dla wszystkich kibiców siatkówki. – Kibicom siatkówki życzę wszystkiego najlepszego na święta, a w nowym roku dużo siatkarskich emocji! – zakończył Halaba.

Kolejna seria spotkań rozegrana zostanie już 13 stycznia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved