Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: To jest sport rodzinny

Paweł Zagumny: To jest sport rodzinny

fot. PLS S.A.

Podczas turnieju finałowego Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn, rozgrywanego pod koniec stycznia, Paweł Zagumny został ogłoszony prezesem Polskiej Ligi Siatkówki. Jednym z celów będzie z pewnością zwiększenie liczby sponsorów. – Samej dyscypliny chyba nie, ale byłoby fajnie, gdyby firmy uwierzyły, że warto się promować przy siatkówce. To jest sport rodzinny, z miłą atmosferą, bez zadym – powiedział Paweł Zagumny.

Jednymi ze spraw, które zelektryzowały polskie środowisko siatkarskie w ostatnim czasie, były przypadki kontraktów np. Magdaleny Stysiak czy też Salvadora Hidalgo Olivy. – Wiadomo, że nie ustalimy sztywnych wynagrodzeń, choćby na kształt zawodowych lig w USA, gdzie są kontrakty dla debiutantów czy weteranów, ale 70–80 procent treści umów powinno być standardowe, żeby zawodnicy wiedzieli, czego się spodziewać, choćby tego, kiedy kontrakt wygasa, bo mieliśmy spore zamieszanie w sprawie Magdaleny Stysiak – stwierdził prezes.Najbardziej problematyczne było jednak wycofanie się Stoczni Szczecin z rozgrywek PlusLigi. – Pieniędzy jest tyle samo, ile było, a sytuacja ze Stocznią jest niesmaczna, nie powinna się wydarzyć. Szczegółów tej inwestycji nie znamy, chyba tylko prezes klubu zna całą prawdę. W różnych ligach to się zdarzało, kluby karano, odejmowano punkty. U nas takiej sytuacji jeszcze nie było. – przyznał Zagumny.  – Mam nadzieję, że stworzymy szczelny system weryfikacji. Rzeczywiście, tamte przepisy (w piłce nożnej – przyp. red.) mogą być wzorem, system wydaje się szczelniejszy, choć jak widać po problemach Wisły Kraków czy Stomilu Olsztyn, żadne sito nie daje gwarancji uniknięcia kłopotów. Powołamy w najbliższym czasie komisję prawników, która stworzy dla nas system – zapowiedział były rozgrywający reprezentacji Polski.

Nowy prezes będzie musiał współpracować z klubami, żeby osiągnąć porozumienie. – Oczywiście inne priorytety ma Asseco Resovia, a inne MKS Będzin, ale znajdziemy wspólny mianownik. Chodzi o to, by kluby rywalizowały sportowo, ale wspierały się marketingowo. Nie widzę przeszkód, żeby np. sponsorzy różnych klubów robili ze sobą biznesy. Będzie to z korzyścią dla wszystkich – dodał Zagumny.

*cały wywiad Łukasza Majchrzyka w ,,Rzeczpospolitej”

 

źródło: Rzeczpospolita

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-02-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved