Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Zagumny: Są drużyny zainteresowane zajęciem miejsca częstochowian

Paweł Zagumny: Są drużyny zainteresowane zajęciem miejsca częstochowian

fot. PLS S.A.

– Kluby już w tym sezonie odczują finansową obecność sponsora tytularnego – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Przede wszystkim kluby muszą stawać się coraz bardziej profesjonalne i zbliżać pod tym względem do realiów PlusLigi. Pozyskaliśmy przed rokiem dużego partnera telewizyjnego – Polsat, teraz sponsora strategicznego – firmę KRISPOL. Stwarzamy warunki, by kluby pierwszoligowe miały gdzie i od kogo się uczyć, a także rozwijać – dodaje Zagumny.

Jeżeli chodzi o poziom organizacyjny, atrakcyjność i jakość widowiska, chcemy, by zaplecze elity zbliżało się do PlusLigi z każdym kolejnym sezonem. To jeden z naszych strategicznych celów. W Polsce mamy naprawdę wielu dobrych siatkarzy, co roku przybywa utalentowana młodzież, więc atrakcyjna pierwsza liga może być doskonałym miejscem do ich promowania – mówi Paweł Zagumny cytowany przez Przegląd Sportowy.Sponsorem tytularnym I ligi mężczyzn została w tym sezonie firma KRISPOL. – Oczywiście nie mogę zdradzić warunków umowy, powiem tylko, że jest ona podpisana na rok, z perspektywą dłuższej współpracy. Kluby już w tym sezonie odczują finansową obecność sponsora, a zwycięzca ligi najmocniej. Poza tym mamy dla klubów jeszcze Puchar Pierwszej Ligi, który poza awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski (finaliści) będzie także z bonusem finansowym – przyznał prezes PLS SA.

Na dzień przed startem rozgrywek okazało się, że jeden z klubów, AZS Częstochowa, nie otrzymał licencji PZPS na grę na szczeblu centralnym. – Klub z Częstochowy ma ogromne zasługi dla historii polskiej siatkówki, lecz tak jak inne ekipy musi spełnić wymogi. Skoro komisja licencyjna przy Polskim Związku Piłki Siatkowej nie wydała takiej licencji, to AZS na ten moment nie zagra w pierwszej lidze – nie ukrywa prezes PLS. –  Oczywiście wiem, że klub ma jeszcze możliwość odwołania się do Sądu Odwoławczego przy PZPS i spodziewam się, że z niej skorzysta. Nam w tym momencie pozostało czekać na ostateczną informację i podjąć szybkie działania, by liga liczyła jednak czternaście drużyn. Gdy decyzja w sprawie AZS będzie miała charakter ostateczny, podejmiemy stosowne kroki – dodał Zagumny.

– Mogę potwierdzić, że są drugoligowe drużyny zainteresowane zajęciem miejsca częstochowian i gotowe na takie rozwiązanie. W najbliższych dniach wszystko powinno się wyjaśnić. Na razie przekładamy wcześniej planowane mecze z udziałem AZS, aż sytuacja się rozstrzygnie – zdradził Paweł Zagumny.

Więcej w Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved