Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Paweł Zagumny o starcie nowego sezonu i lidze letniej

Paweł Zagumny o starcie nowego sezonu i lidze letniej

fot. Klaudia Piwowarczyk

Długo czekaliśmy na informacje dotyczące powrotu rozgrywek siatkarskich. Prezes Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Paweł Zagumny w „Prawdzie Siatki” zdradził, kiedy ruszy PlusLiga i Tauron Liga, odniósł się równiez do ogłoszonego już wcześniej pomysłu rozegrania ligi letniej.

 Już na przełomie maja i czerwca do gry mają powrócić piłkarze oraz żużlowcy. Nieco dłużej będą musieli poczekać siatkarze. Prezes Zagumny zdradził, że PlusLiga ma zagościć w halach w połowie września. – Pierwotną datą startu ligi jest 19 września. Jako pierwszy miał zostać rozegrany Superpuchar Polski. Z wiadomych przyczyn nie odbędzie się w takiej formie jak dotychczas. Nie wyłoniliśmy przecież mistrza Polski ani zdobywcy Pucharu Polski – skomentował Zagumny. Podane terminy są terminami wstępnymi. W sytuacji związanej z koronawirusem mogą ulec zmianie. – Nie możemy podać niczego na sto procent, bo nie wiemy, kiedy zawodnicy będą mogli wrócić do treningów – poinformował Zagumny.

Decyzja o zakończeniu sezonu 2019/2020 została podjęta 25 marca. To oznacza, że przerwa między końcem jednej edycji rozgrywek, a początkiem drugiej będzie wynosić niemalże pół roku. Głowa Polskiej Ligi Siatkówki powiedziała jednak, że trwają dyskusje o możliwym przyspieszeniu powrotu na boiska. – W czwartek zaplanowane jest wideospotkanie z prezesami klubów i Radą Nadzorczą. Poruszymy temat możliwości wcześniejszego rozpoczęcia ligi. Ja jestem sceptyczny wobec tego pomysłu, bo w tym wypadku pod koniec czerwca lub na początku lipca musielibyśmy wpuścić ludzi na treningi do hal. Moglibyśmy nie wyrobić się z pełnym cyklem treningowym – ocenił Zagumny.

Pozostaje jeszcze temat planowanej ligi letniej, która miałaby zostać rozegrana w czteroosobowych składach na piasku. Prawo do udziału w rozgrywkach miałyby zespoły PlusLigi, jej zaplecza oraz Tauron Ligi. Miałyby one trwać przed dwa lub trzy weekendy. Każda z drużyn mogłaby wystawić jedną czwórkę oraz dwóch zawodników rezerwowych. – Jest to robione po to, by docenić sponsorów i ludzi, którzy wykładają pieniądze na siatkówkę. Chcemy dać trochę więcej pola reklamowego w okresie letnim. Może to zrekompensuje nieco uciętą końcówkę sezonu halowego.

*więcej na polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved