Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paweł Zagumny nowym prezesem Polskiej Ligi Siatkówki

fot. Katarzyna Antczak

Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki wybrała nowego prezesa. Został nim wielokrotny reprezentant Polski i mistrz świata z 2014 roku – Paweł Zagumny. O decyzji poinformował w portalu społecznościowym rzecznik PLS-u, Kamil Składowski.Już jakiś czas temu Paweł Zagumny uczestniczył w posiedzeniu Rady Nadzorczej Polskiej Ligi Siatkówki S.A. Były rozgrywający polskiej reprezentacji przedstawił na niej swój pomysł na ligową siatkówkę, a jednocześnie złożył kandydaturę do zarządu spółki. Ta jak widać, została rozpatrzona pozytywnie, a głosowanie, które odbyło się na ostatnim posiedzeniu rady, zakończyło się dla Zagumnego bardzo korzystnie – został wybrany nowym prezesem PLS S.A.

Zagumny ma na koncie ponad 400 występów w biało-czerwonych barwach. Z reprezentacją Polski święcił wiele sukcesów, a najcenniejszym jest z pewnością mistrzostwo świata zdobyte w 2014 roku przed własną publicznością. Były rozgrywający trofea zdobywał także w klubowej siatkówce, walcząc na parkietach polskiej, włoskiej czy greckiej ligi.

Jestem bardzo wdzięczny, szczęśliwy, a jednocześnie zdaję sobie sprawę, jak wielkie wyzwanie przede mną. Całe moje sportowe życie kochałem wyzwania, więc część mojego boiskowego charakteru i umiejętności na pewno przydadzą się do realizacji celów w PLS-ie. Także mistrzostwo świata zdobyte u nas w Polsce było dla mnie i naszej drużyny wielkim wyzwaniem, poprzedzonym wieloma wyrzeczeniami. Myślę, że skuteczna praca w PLS-ie będzie podobnym wyzwaniem, zrobię wszystko co w mojej mocy, by osiągać takie same sukcesy jak na boisku – powiedział 41-latek, który po zakończeniu sportowej kariery pełnił m.in. funkcję prezesa ONICO Warszawa.

Były rozgrywający reprezentacji Polski nie ukrywa, że jest dużym optymistą co do przyszłości ligowej siatkówki w Polsce. – Liczę, że będę w stanie wnieść do władz ligi odrobinę świeżości, a fantastyczny zespół w firmie bardzo mi pomoże w dalszym rozwoju spółki. Przy dużych chęciach, które w sobie mam, przy ciężkiej pracy mamy szansę jeszcze bardziej podnieść jakość i znaczenie PLS-u, który przecież już dziś jest świetnie funkcjonującą firmą – dodał Paweł Zagumny.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved