Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Jak najwięcej grać w weekendy

Paweł Zagumny: Jak najwięcej grać w weekendy

fot. Klaudia Piwowarczyk

W środowe popołudnie poprzez wideo rozmowę spotkali się przedstawiciele klubów PlusLigi oraz Polskiej Ligi Siatkówki. Jedną z kluczowych poruszonych spraw był start nowego sezonu 2020/2021. Pierwotnie zakładano, że rozgrywki mają wystartować 26 września, a poprzedzać miał je mecz o Superpuchar Polski. To był plan przygotowany jeszcze w styczniu i zaakceptowany przez udziałowców PLS. Po wybuchu epidemii koronawirusa sytuacja się zmieniła i trzeba było na nowo przeanalizować, czy ta data jest optymalna. Ostatecznie prezesi klubów zdecydowali, że star ligi zaplanowany jest na 12. września.

– Sytuacja zmienia się dynamicznie. Jeszcze kilka dni temu trzymaliśmy się starego kalendarza. Teraz wspólnie z prezesami i za tak jakby aprobatą telewizji Polsat, postanowiliśmy spróbować zacząć ligę 12 września. Jeżeli warunki pozwolą i wszystko będzie w porządku, to możemy kierować się tą datą i pod nią układać terminarze – mówił prezes PLS, Paweł Zagumny. W trakcie spotkania zaproponowano, by przyspieszyć start sezonu, początkowo mówiono nawet o 5 września, ostatecznie jednak szefowie klubów jednogłośnie zgodzili się na termin o tydzień późniejszy.
 Pomimo tego, niewiadomych nadal jest sporo. – Proszę wszystkich o odrobinę cierpliwości i wyrozumiałości, bo oczywiście dziś plan zakłada start w połowie września, lecz to jest nasza deklaracja, chęć, a nie pewnik, wszyscy wiemy przecież jak niepewna jest sytuacja w Polsce i na świecie – mówił Paweł Zagumny. – Spróbujemy tak wszystko zorganizować, by ten start PlusLigi był możliwy i jak najbardziej efektowny. Będziemy o nim rozmawiali z minister sportu, przedstawicielami najwyższych władz państwowych, bo wiele zależy od tego, kiedy nasze drużyny będą mogły wrócić do treningów – dodał prezes PLS.Tak wczesny start PlusLigi oznacza, że w sezonie 2020/2021 (już w przyszłym tygodniu do klubów trafią wariantowe projekty nowego kalendarza) nie będzie w ogóle w pierwotnej wersji rozgrywanych meczów w środku tygodnia, a wyłącznie w weekendy. – To dla nas priorytet, by mieć jeszcze kilka dodatkowych terminów, gdybyśmy musieli np. na chwilę zatrzymać rozgrywki, gdyby trzeba było ze względów zdrowotnych przekładać jakieś terminy – wyjaśnił Zagumny i dodał: – Najważniejsze jest, by grać jak najwięcej w weekendy, bo wtedy mamy gwarancję od naszego partnera – Telewizji Polsat – że kibice będą mogli na jej antenach obejrzeć wszystkie mecze na żywo. Trudno dziś powiedzieć, kiedy fani wrócą na trybuny, więc transmisje to dla nas bardzo ważna sprawa – tłumaczył prezes. Start PlusLigi poprzedzi wyjątkowy, rocznicowy turniej, który wstępnie zaplanowano na 5 września, a który ma być formą uczczenia 20-lecia PlusLigi oraz Polskiej Ligi Siatkówki. O jego szczegółach władze PlusLigi mają informować na bieżąco.

Kolejne wideo spotkanie, na którym zapadną następne ustalenia odnośnie sezonu 2020/2021 zaplanowano za dwa tygodnie. W przyszłym tygodniu podobne spotkanie zaplanowano dla klubów Ligi Siatkówki Kobiet, za 2 tygodnie dla KRISPOL 1. Ligi.

źródło: PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved