Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Paweł Zagumny: Każdy z tych graczy to kawał historii siatkówki

Paweł Zagumny: Każdy z tych graczy to kawał historii siatkówki

fot. Katarzyna Antczak

Już 16 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się All-Star Volley, w którym wystąpią największe nazwiska światowej siatkówki, a widowisko siatkarskie będzie połączone z koncertem Dawida Kwiatkowskiego. – W którąkolwiek stronę się nie spojrzy, to będą tam same gwiazdy. Chyba trudno będzie znaleźć kogoś poniżej zdobywcy mistrzostwa świata czy Europy. Można powiedzieć, że to jest top topów – przyznał Paweł Zagumny, jeden z uczestników All-Star Volley.

Długo zastanawiał się pan nad przyjęciem zaproszenia do All-Star Volley?Paweł Zagumny: To pierwsza tego rodzaju impreza, więc długo nie musiałem się zastanawiać. Wcześniejsze przedsięwzięcie to był powiedzmy mecz Polska kontra reszta świata, a teraz to będzie prezentacja drużyny wszech czasów, więc jest to zdecydowanie nowy pomysł. Dodatkowo połączony z koncertem Dawida Kwiatkowskiego.

Pan ma już za sobą swego rodzaju siatkarskie show, mam na myśli pana oficjalne pożegnanie w katowickim Spodku. Jak rozumiem będzie duża różnica pomiędzy tym, co działo się w Katowicach, a tym, co będzie działo się w łódzkiej Atlas Arenie?

– Myślę, że All-Star Volley będzie się różnił od mojego pożegnania, ale pod względem atrakcyjności spodziewać się możemy również wysokiego poziomu i wielu niespodzianek.

Kibice będą ważną częścią tej imprezy? Są już pomysły jak ich zachęcić, żeby bawili się razem z gwiazdami na boisku?

– Do tej pory kibice siatkarscy nie zawodzili i liczę na to, że i w tym wypadku zabawa będzie fajna i hala się uniesie… Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mają zachęcić nie tylko kibiców sportowych, ale i też fanów muzyki.

Kibice to w dużej części też młodzi ludzie, a całe widowisko jest połączone z akcją „Graj o siebie”. Na ile pana zdaniem promowanie zdrowego trybu życia wśród dzieci i młodzieży będzie można włączyć w widowisko siatkarskie?

– Mecz gwiazd i koncert Dawida Kwiatkowskiego to bodziec promocyjny właśnie do całego tego programu „Graj o siebie”, który teraz się odbywa. Wiadomo, że aktualnie wśród młodzieży jest wiele różnych pokus, ale pomimo tego chcemy zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia zdrowego trybu życia i do uprawiania sportu. Czy to będzie siatkówka, czy to będzie inna dyscyplina sportu. Tym bardziej taki mecz ma pokazać, że sport to sposób na zabawę, a także osiąganie sukcesów. Mam nadzieję, że chociaż kilka czy kilkanaście osób po tym wydarzeniu zacznie trenować i bawić się w sport.

Gwiazd w All-Star Volley będzie co niemiara. Jest pan w stanie wskazać tę największą?

– Tak jak wcześniej wspomniałem, każdy z tych wielkich graczy to kawał historii siatkówki. Obecnie nr 1 jest Wilfredo Leon, a z czasów wcześniejszych Bosek, Skorek, Sawin czy Grbić i Giba rozdzielali między siebie medale. Myślę jednak, że w którą stronę się nie spojrzy, to będą tam same gwiazdy. Chyba trudno będzie znaleźć kogoś poniżej zdobywcy mistrzostwa świata czy Europy. Można powiedzieć, że to jest top topów.

W tej edycji, która zbliża się wielkimi krokami, sporo będzie siatkarzy, którzy swoje kariery siatkarskie zakończyli już dobrych kilka lat temu. To chyba również świetna okazja, żeby pokazać młodzieży kawałek siatkarskiej historii?

– Część tych zawodników jest doskonale znana kibicom siatkówki, ale przede wszystkim chcemy też uhonorować te gwiazdy, które kiedyś grały i zdobywały światowe trofea. Chcemy, aby i oni poczuli się docenieni, przypominając kibicom, jak wiele włożyli w rozwój światowej siatkówki.

Dla was jako byłych siatkarzy to również dobra okazja do spotkań? Po zakończeniu siatkarskich karier już nie macie chyba okazji spotykać się zbyt często.

– Niecodziennie się zdarza siedzieć przy stoliku z takimi gwiazdami i legendami. Będzie zatem okazja powspominać stare czasy, dowiedzieć się, jak sobie radzą po zakończeniu karier sportowych, a także jakie mają pomysły na nowoczesną siatkówkę. Wielu z nich zostało przy sporcie i na pewno będzie to niezapomniane spotkanie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-06-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved