Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Paweł Zagumny w jednym z komitetów CEV

Paweł Zagumny w jednym z komitetów CEV

Były rozgrywający reprezentacji Polski, aktualnie dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Paweł Zagumny, został wybrany do grupy współpracującej z europejską konfederacją CEV. Celem organu będzie rozwijanie siatkówki na Starym Kontynencie.

Komitet ma się składać z czynnych siatkarek i siatkarzy oraz utytułowanych zawodników, którzy byli najlepsi na swoich pozycjach, ale zakończyli już karierę.Prezes CEV, Aleksandar Boricić, utworzył grupę w celu modernizacji zarządzania europejską siatkówką, ale także w celu jej rozwoju. Członkowie komitetu mają służyć pomocą i radą zarządowi konfederacji.

Prezydentem komitetu został wybrany 44-letni Włoch, Samuele Papi. Doświadczony przyjmujący od sześciu lat występuje w barwach Copry Elior Piacenza grającej w najwyższej lidze włoskiej. Ma na swoim koncie medale wszystkich imprez międzynarodowych. Funkcję sekretarza pełnić będzie serbska siatkarka, Maja Ognjenović. Rozgrywająca ma za sobą występy w Orlen Lidze. Wraz z zespołem Chemika Police wygrała wszystkie trofea w Polsce. Pozostałymi członkami zostali: Ljubomir Ganiew, Aleksandrs Samoilovs, Lonneke Sloetjes, Jekaterina Gamowa, Neslihan Demir-Guler, a także Polak, Paweł Zagumny.

Wyłoniona przez CEV grupa ma także za zadanie zsynchronizować kalendarz rozgrywek reprezentacyjnych i klubowych. Ma to pomóc zawodnikom, którzy są obciążeni grą w drużynach narodowych.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved