Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Cieszy postawa całej drużyny

Paweł Zagumny: Cieszy postawa całej drużyny

fot. Katarzyna Antczak

Cieszę się, że zagraliśmy na dobrym poziomie i nie poddaliśmy się po chwili przestoju, jaki przydarzył nam się w trzecim secie i drużyna pokazała charakter i postawa całej ekipy cieszy – powiedział rozgrywający Politechniki Paweł Zagumny.

 ONICO AZS Politechnika Warszawska odniósł drugie zwycięstwo z rzędu, a jej głównym filarem był Paweł Zagumny, który w znaczny sposób przyczynił się do wygranej warszawskiej ekipy. W całym meczu rozgrywający zdobył 3 punkty i stanowił o sile swojego zespołu. Widać było, że jego koledzy skaczą w ciemno do piłek, które on do nich wystawiał. Był to drugi mecz Pawła Zagumnego po dwumiesięcznej kontuzji, bez niego Politechnice gra się nie układała. – Myślę, że jakby z każdej drużyny wyłączyć pierwszego rozgrywającego, byłoby podobnie w innych drużynach. Ja nie grałem przez dwa miesiące, trzeba pamiętać, że ekipa była budowana pode mnie. Zostało nam kilka spotkań do zakończenia sezonu zasadniczego i zrobimy wszystko, aby w tych spotkaniach zdobyć punkty, będziemy chcieli zagrać o miejsca 9-10 – powiedział zawodnik.

Po dwóch wygranych partiach w grze Politechniki wkradło się rozluźnienie, siatkarze nie byli już tak skuteczni, jak miało to miejsce wcześniej i z łatwością tracili punkty. – Zawsze po dziesięciominutowej przerwie drużyny różnie reagują, jedne na plus, a drugie na minus. Nie od nas zależy, czy mamy grać z tą przerwą czy bez niej, o tym decydują władze ligi… Telewizja oraz sponsorzy mają różne plany marketingowe oraz reklamowe i ten aspekt też trzeba brać pod uwagę – stwierdził rozgrywający warszawskiej ekipy. Były reprezentant Polski odniósł się też do swojej przyszłości. – Na pewno kariery nie będę kontynuował, a co będę robił, tego jeszcze nie wiem. Czy będę żałował zakończenia kariery, to się jeszcze okaże, mam nadzieję, że znajdę sobie takie zajęcie, z którego będę zadowolony i przyniesie mi ono satysfakcję. W klubie (Politechnika – przyp. red.) nie ogłoszono jeszcze, jakie decyzje personalne zostaną podjęte, kto będzie trenerem, a kto dyrektorem sportowym, więc ciężko mi się wypowiedzieć na ten temat – ocenił siatkarz.

Polska reprezentacja pod wodzą Ferdinando de Giorgiego będzie przygotowywała się do czekających ją mistrzostw Europy. – Jest nowy trener i jest nowe rozdanie, każdy z siatkarzy ma szanse pokazać się z jak najlepszej strony, mam nadzieję, że cała reprezentacja namiesza w mistrzostwach Europy – zakończył zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-03-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved