Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paweł Zagumny: Nie były to łatwe decyzje

fot. Klaudia Piwowarczyk

W związku z panującą epidemią koronawirusa zarząd PLS podjął decyzję o zakończeniu rozgrywek w: PlusLidze, Lidze Siatkówki Kobiet i I lidze mężczyzn. – Z przykrością stwierdzam, że rywalizacja we wszystkich ligach zostaje zakończona i nie będziemy w sezonie 2019/2020 więcej grali. Mamy nadzieje, że decyzje te będą jak najmniej krzywdzące dla drużyn i wszyscy zrozumieją tą trudną sytuację – powiedział Paweł Zagumny prezez Polskiej Ligi Siatkówki.

Wielokrotny i utytułowany, były reprezentant Polski odniósł się do sytuacji panującej w kraju znad Wisły. – Patrząc na to co dzieje się obecnie w Polsce i dbając o zdrowie zawodników oraz osób pracujących w klubach nikt nie jest w stanie grać i myśleć o sporcie. Dlatego też zapadły takie decyzje w oparciu o rozmowy z prezesami i właścicielami klubów. Pierwszy raz spotykam się z taką pandemią, która nie pozwala nam normalnie funkcjonować, a co dopiero uprawiać sport. Zawodnicy są zamknięci w domach, ponadto są zamknięte wszystkie hale oraz siłownie dlatego też nie widać tutaj sensu ani dłuższego podtrzymywania napięcia i utrzymywania wszystkich w stanie niepewności – powiedział prezes PLS.Zarządzający zdecydowali się zakończyć rywalizację, podjęte przez nich decyzje nie należały do łatwych. – Była to trudna decyzja ponieważ ilość meczów rozegranych przez poszczególne drużyny jest różna i podjęliśmy decyzję aby nie wyłaniać mistrza Polski w PlusLidze i sklasyfikować drużyny zgodnie z tabelą na dzień w którym zostały wstrzymane rozgrywki mając na uwadzę grę w europejskich pucharach. W przyszłym sezonie pierwsze trzy drużyny zagrają w Lidze Mistrzów, a czwarta w Pucharze Challenge. Na chwilę obecną Visła Bydgoszcz spada z PlusLigi, a weryfikacji poddaną dwie pierwsze drużyny z Krispol 1 Ligi (Stal Nysa oraz BBTS Bielsko-Biała – przyp. red). Wówczas gdy nie przejdą one pozytywnie weryfikacji ani audytów zewnętrznych to w PlusLidze pozostanie drużyna z Bydgoszczy – dodał stojący na czele PLS Paweł Zagumny.

W Lidze Siatkówki Kobiet został wyłoniony mistrz Polski, druga oraz trzecia drużyna. Szanse gry w przypadku pozytywnych weryfikacji otrzymać mogą Joker Świecie lub Uni Opole. – W LSK zostały rozegrane wszystkie mecze sezonu zasadniczego i tym samym byliśmy w stanie wyłonić mistrza Polski. Mistrzem Polski została Grupa Azoty Chemik Police, srebrny medal przypadł Developresowi SkyRes Rzeszów, a trzecie miejsce zajął ŁKS Commercecon Łódź. Ligę opuszcza Wisła Warszawa i podobnie jak to ma miejsce w PlusLidze weryfikacji poddane zostaną dwie drużyny z I ligi (Joker Świecie oraz Uni Opole – przyp. red.) i jeżeli one nie spełnią wymagań to Wisła Warszawa ponownie zostanie poddana weryfikacji i będzie jej przysługiwało prawo gry w TauronLidze (tak od czerwca bieżącego roku będzie nazywała się Liga Siatkówki Kobiet – przyp.red.). W I lidze mężczyzn dwie pierwsze drużyny poddane zostaną weryfikacji i jedna z nich otrzyma szansę gry w PlusLidze po pozytywnym przejściu procesu. Sezon w I lidze dobiegł do końca, mecze nie będą się już toczyły, dwie ostatnie drużyny opuszczają I ligę. W późniejszym czasie PZPS wyłoni dwie drużyny, które zagrają na zapleczu PlusLigi – zakończył Paweł Zagumny.

źródło: PLS TV

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn, PlusLiga, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved